96نقطه پرحادثه خراسان شمالی مشخص شد


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با اشاره به شناسایی 96 نقطه پرتصادف در محورهای استان اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب برتر؛ علی اصغربدیعی مقدم درنشست خبری درجمع خبرنگاران اظهار داشت :29درصد از تلفات جاده ای در خراسان شمالی مربوط به موتورسیکلت سوارها هستند که یا گواهینامه ندارند و یا اگر دارند نیز مسائل ترافیکی را رعایت نمی کنند که بیشتر آن ها افرادی هستند که سن کمتر از 18 سال دارند.

وی گفت: بیشتر این افراد در حین رانندگی فاقد کلاه ایمنی هستند و یا اینکه بیش از ظرفیت موتور، مسافر سوار کرده اند. 

وی براساس اعلام پزشکی قانونی خراسان شمالی، در 11 ماهه امسال 277 نفر در سانحه های ترافیکی این استان جان باخته اند. 

  وی گفت:طول راه های روستایی خراسان شمالی ، چهار هزار و 654 کیلومتر است که 3,6 درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در رتبه 13 قرار گرفته است و طول  راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یک هزار و 343 کیلومتر است که 1,54 درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است و از این لحاظ در رتبه 25 کشور قرار دارد و اکنون 166 کیلومتر بزرگراه، 432 کیلومتر راه اصلی و 745 کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد. 

  بدیعی مقدم اظهار کرد: یکی از علت های کاهش استقبال از ناوگان عمومی بویژه ناوگان مینی بوس و اتوبوس، افزایش ناوگان سواری است.

وی گفت: بالا بودن زمان سفرها با ناوگان اتوبوسی نیز عامل دیگر عدم استقبال مردم از ناوگان سواری است. 

وی افزود: برای حل مشکل طولانی شدن زمان سفرهای اتوبوسی در مسیر بجنورد-مشهد، برای نخستین بار اتوبوس های vip برای جابه جایی مسافر در مسیر مزبور فعال می شود .

وی اظهار کرد: با بهره برداری از پروژه راهسازی محور بجنورد-سنخواست، جاجرم، میامی نیز زمان سفر بجنورد به تهران از 14 ساعت به هشت ساعت کاهش می یابد. 

وی همچنین گفت:هرساله به مناسبت عید نوروز از 15تا 25 اسفند ماه تمامی خط کشی ها در محورهای برون شهری بررسی و در صورت نیاز رنگ آمیزی می شوند.

 

خبرنگار:منیژه سهرابی راد