62 هزار نفر در فدراسیون کوهنوردی بیمه ورزشی شدند


رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودی های ورزشی گفت: شمار ورزشکاران سازماندهی شده و بیمه شده این فدراسیون در کشور به 62 هزار نفر رسیده است.

به گزارش کتاب برتر،رضا زارعی روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودی های ورزشی استان اردبیل در سالن کنفرانس ورزشگاه 6 هزار نفری رضازاده افزود: آموزش یکی از اولویت های فدراسیون کوهنوردی است و پارسال 21 هزار و 600 نفر در کشور در دوره های آموزشی فدراسیون شرکت کرده و 20 هزار و 500 نفر از آنها موفق به اخذ گواهی شدند.

وی با اشاره به مدال آوری ورزشکاران فدراسیون کوهنوردی بیان کرد: پارسال فدراسیون کوهنوردی از جمله فدارسیون های برتر معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از لحاظ ارائه آموزش به ورزشکاران و مربیان بود. 

او با اشاره به اینکه 6 رشته ورزشی سنگ نوردی، کوهنوردی، یخ نوردی، غار نوردی، کوهنوردی با اسکی و دوی کوهستانی زیر نظر فدراسیون کوهنوردی و صعودی های ورزشی فعالیت می کنند، اظهار کرد: در رشته یخ نوردی پنج استان تهران، اصفهان، اردبیل، البرز و قزوین در کشور فعال هستند.

وی بیان کرد: در سال های اخیر فعالیت فدراسیون کوهنوردی رو به رشد بوده و در حال حاضر هیات کوهنوردی در همه استان‌ ها دایر شده است.