‍ نشست تخصصی سازمانهای مردم نهاد شهرستان چابهار با مدیرکل مشارکتهای اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان


نشست تخصصی سازمانهای مردم نهاد شهرستان چابهار با مدیرکل مشارکتهای اجتماعی و فعالیتهای داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان در محل خانه جوان چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر، در ابتدای این جلسه دبیران سمنهای چابهار و کنارک ضمن معرفی و ارایه عملکرد سمن خود به نمایندگی از سمنهای استان مشکلاتی که با آنها مواجه هستند را مطرح کردند.

در ادامه دکتر سالک مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: یکی از مشکلات اکثر سمنهای کشور ارایه فاکتور جهت اجرای طرح های خود به ذیحساب ادارت ورزش و جوانان است که طبق دستورالعملی که ارسال شده است نیازی به این کار نیست اما سمنها گزارش کار خود را باید ارایه دهند.

وی در ادامه افزود: سعی ما بر این است تا از کلیه طرحهای سمنها حمایت کنیم و استان سیستان و بلوچستان پتانسیل و توانایی اجرای طرح‌های ملی را دارد پس سعی کنید در این راه طرحهایی مناسب با شرایط استان ارایه دهید تا میزبان طرحهای ملی باشید.

دکتر سالک در ادامه بیان داشت: جهت حمایت از جوانان و اشتغالزایی برای انها تفاهم نامه ای با بانک های رسالت و صندوق امید بسته شده است تا وام هایی با بهره کم در اختیار جوانان قرار گیرد.

وی به ارتباط گیری سمنها در سطح کشور اشاره نمود و افزود: سعی کنید با سمن‌هایی که در حوزه شما فعالیت دارند آشنا شوید و با آنها ارتباط بگیرید تا بتوانید از تجربیات یکدیگر استفاده کنید. و جهت تسهیل این کار در حال ساخت و راه اندازی اپلیکشنی هستیم تا مشکل ارتباط گیری سمنهای کشور با یکدیگر حل شود.

وی از برگزاری نمایشگاه بین المللی در اصفهان خبر داد و جهت حضور نماینده ای از استان سیستان و بلوچستان در این نمایشگاه هماهنگی های لازم را انجام داد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال بیان کرد: جهت اشتغال جوانان در حال تکمیل طرحی با همکاران وزارت هستیم و امیدواریم با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم.