​«روز ایران» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶

 

 

همزمان با برگزاری بیست‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، «روز ایران» (٢ شهریورماه) با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

​«روز ایران» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن، «روز ایران» روز جمعه (٢ شهریورماه) با حضور ناشران بزرگ و مهم چین در سالن همایش‌های E١ نمایشگاه کتاب پکن برگزار شد.
 
عادل خانی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در پکن به معرفی ویژگی‌های برجسته فرهنگ ایرانی و اسلامی پرداخت.
 
در ادامه شیوا وکیل نسلیان، مسئول غرفه ایران با اشاره به حضور موثر سال گذشته ایران در نمایشگاه کتاب پکن به‌عنوان میهمان ویژه؛ آن را یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه روابط فرهنگی ایران و چین دانست.
 
وی با معرفی نمایشگاه کتاب تهران و با بیان اینکه چین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران در سال ٢٠١٩  است از ناشران و فعالان حوزه کتاب دعوت کرد تا در سی‌ودومین دوره این نمایشگاه شرکت کنند.
 
شیوا وکیل نسلیان از ژو هونگ پو، رئیس سازمان انتشارات شانگ وو به منظور انتشار بیش از ٣٠ عنوان کتاب فارسی به زبان چینی با اهدای هدیه‌ای تقدیر به عمل آورد.
 
پایان این آیین، قرارداد همکاری در زمینه نشر کتاب با یکی از شرکت‌های بزرگ و معتبر چینی به نام «لین شی یوان» پکن به امضای «خوا ون» مدیرعامل این شرکت و خانم وکیل نسلیان به نمایندگی از ناشران ایرانی رسید.
 
براساس این قرارداد کتاب‌های منتخب پس از کسب اجازه از ناشران و نویسندگان ایرانی ترجمه و توسط ناشر چینی منتشر می‌شود. از میان ٣٥ عنوان کتاب برگزیده سال ایران، حق کپی‌رایت ١٠ عنوان آن توسط ناشر چینی خریداری‌ شده است.
بیست‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن روز چهارشنبه(٣١ مرداد) با حضور ٩٣ کشور ازجمله جمهوری اسلامی ایران در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی چین گشایش یافته و تا روز یکشنبه(٤ شهریور) ادامه دارد.
 
در نمایشگاه بین‌المللی امسال کتاب پکن بیش از دو هزار و ٥٠٠ انتشاراتی از ٩٣ کشور، آخرین کتاب‌های خود را درزمینه‌های مختلف به نمایش گذاشته‌اند.
 
این مراسم با اجرای گروه موسیقی «کالیوه» و پخش کلیپ «معرفی ایران» با زیرنویس چینی به پایان رسید.