۲۹فروردین یادآور پیوند عمیق و ناگسستنی امام و ارتش و نظام است


امیر حمزه بیدادی گفت:۲۹فروردین یادآور پیوند عمیق و ناگسستنی امام و ارتش و نظام است و این نامگذاری تحول عمیقی در نیروهای مسلح و ارتش ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر از قزوین؛ امیر حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر١٦ زرهی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که در آستانه فرارسیدن روز ارتش برگزار شد گفت:۲۹فروردین روز ارتش جمهوری اسللامی ایران به خوبی در تاریخ ماندگارشده و این روز یادآور پیوند عمیق و ناگسستنی امام و ارتش و نظام و منشاء تحول عمیق در نیروهای مسلح و ارتش  است.

امیر بیدادی با اشاره به نامگذاری روز ارتش یادآورشد: با نامگذاری روز ارتش، تعهدی در میان نیروهای مسلح ایجاد شد.

این مقام نظامی با اشاره به طرح ریزی ایده انحلال ارتش در ابتدای انقلاب اضافه کرد: در شرایطی که برخی ایده انحلال ارتش را در ابتدای انقلاب مطرح کردند، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با نگاه ژرف و دوراندیشانه ضمن حفظ ارتش زمینه دفاع از انقلاب را مهیا کردند و امروز اهمیت این نگاه کاملا محسوس است.

وی ادامه داد: ارتش با اتکا به توانمندی نیروهای ارزشی و متعهد توانسته موجودیت خود را در عرصه های مختلف از جمله جنگ و انقلاب بخوبی نشان دهند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶زرهی قزوین گفت: اقتدار و صلابت ارتش و نیروهای مسلح را مرهون امام راحل است.

امیر بیدادی با اشاره به جایگاه ارتش ایران در میان ارتش های جهان خاطرنشان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اتکا به دانش، تجربه و تخصص جوانان و فرماندهان خود توانسته در میان ارتش های جهان جایگاه خود را پیدا کند.

 وی از آمادگی ارتش برای جانفشانی در راه آرمان های نظام و انقلاب خبرداد و گفت: ارتش آماده همه گونه جانفشانی با دستور فرمانده کل قواست.

امیر بیدادی یادآورشد: تاریخ انقلاب اسلامی گواه آن است که ارتش در همه سالها به رسالت خود بخوبی عمل کرده و امروز هم با اقتدار آماده دفاع از مرزها و کیان جمهوری اسلامی است.

امیر بیدادی با اشاره به تحول در رویکرد نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش با درایت فرمانده جدید خود از یک و نیم سال گذشته توانسته اهداف خود را بسرعت محقق کند و متحول شود که این قضیه را به فال نیک می گیریم.

این مقام نظامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حمله آمریکا به سوریه و نقش این کشور در ایجاد داعش گفت: امریکا با حضور در کشورهای منطقه و ایجاد داعش به دنبال ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل در منطقه بود و قصد داشت این نیروها را به داخل ایران هدایت کند.

امیر بیدادی در ادامه با بیان کتاب برترمه های روز ارتش در قزوین اظهارداشت: روز ارتش در ۲۹ فروردین ماه با رژه نیروهای مسلح در قزوین و سایر شهرها آغاز می شود و دیدار با نماینده ولی فقیه، امام جمعه و استاندار قزوین، خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، جانبازان بازنشسته هم پیش بینی شده است.

بیدادی تصریح کرد: گلباران مزار شهدا، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، نشست خبری، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی در سطح یگان ها، تقدیر از نیروهای پایور، کلاسهای آموزشی با عنوان نقش سربازان در پیشرفت نظام از دیگر کتاب برترمه های روز ارتش در استان قزوین است.