۱۵ خیمه معرفت همزمان با رمضان در استان دایر می شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: ۱۵ خیمه معرفت همزمان با ماه مبارک رمضان در یزد دایر می شود.

 به گزارش خبرگزاری کتاب برتر ؛ حجت الاسلام حسین زارع زاده با بیان اینکه این طرح با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و ترویج سبک زندگی اسلامی واجرای نیات وافقین درایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود افزود: در این راستا ۱۵ خیمه معرفت در این استان دایر می شود.

وی با بیان اینکه بیش از هزار موقوفه مرتبط با ماه رمضان در استان وجود دارد اضافه کرد: طرح ضیافت الهی در بیش از۵۰بقعه و امامزاده متبرک استان درایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام زارع زاده  افزود: این طرح  با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و ترویج سبک زندگی اسلامی واجرای نیات امینانه وافقین با حضور بیش از ۴۵مبلغ بومی و غیربومی همراه با برگزاری ۱۵خیمه معرفت درایام ماه مبارک رمضان برگزارخواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: وقفیات متنوعی مرتبط با ماه مبارک رمضان در این ایام  وجود دارد که مهمترین آن اطعام وافطار، مراسم روضه خوانی، تامین گلاب مساجد و روشنایی مساجد در ایام شب های ماه مبارک است این سازمان دراین ماه دو کتاب برترمه مهم  دارد یکی  مسئله موقوفات این ماه و دیگری برگزاری کتاب برترمه های متنوع در بقاع متبرکه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد با بیان اینکه برگزاری مراسم شب‌های قدر در امام‌زادگان و بقاع متبرکه از جمله کتاب برترمه‌های اصلی اداره اوقاف است، افزود: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف از دیگر اقدامات ما است.

وی با بیان اینکه در ۲۹ امام‌زاده برگزاری محفل انس با قرآن را داریم، اظهار داشت: مراسم شب‌های قدر در ۴۲ امامزاده برگزار می‌شود و در ۲۲ امامزاده نیز جلسات تفسیر قرآن داریم.

حجت الاسلام زارع ‌زاده ادامه داد: در ۳۹ امامزاده ترتیل‌خوانی و جزخوانی قرآن برپا می‌شود و جشن سالروز میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در نیمه ماه مبارک رمضان هم در ۳۸ امامزاده برگزار خواهد شد.