گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

​سرپرست موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در پایتخت کتاب ایران تاکید کرد؛

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲

 

 

قادر آشنا، سرپرست موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب در پایتخت کتاب ایران (کاشان) با اشاره به مهم‌ترین رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهم‌ترین فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در اقصی نقاط کشور است

گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهم‌ترین فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران‌(کتاب برتر) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، قادر آشنا؛ سرپرست موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان که ظهر چهارشنبه(5آذر‌ماه) در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد گفت: خوشحالم در برگزاری نمایشگاه کتاب کاشان، شهرداری و دستگاه‌های اجرایی این شهر مشارکت جدی دارند و در برگزاری این رویداد فرهنگی پیش‌قدم شده‌اند.

وی در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در استان‌ها و شهرهای دیگر به‌عنوان بزرگ‌ترین فعالیت فرهنگی است و همه دستگاه‌ها باید در این راه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراهی کنند.

آشنا در ادامه به سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گسترش کتاب‌خوانی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: مهم‌ترین فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در اقصی نقاط کشور است و برای این موضوع برنامه‌های ویژه‌ای دارد.
براساس این قاعده علاوه بر برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و نمایشگاه‌های کتاب در مراکز استان‌ها، برگزاری نمایشگاه و فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای دوم را نیز در دستور کار خود قرار داده و اکنون شاهد برگزاری سومین نمایشگاه کتاب در شهر کاشان هستیم.

سرپرست موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در ادامه افزود: علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌های کتاب استانی، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم. این نیاز جامعه است. ما به‌عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار می‌کنیم که خادم مردم شریف هستیم.

آشنا در ادامه به اهمیت جایگاه کتاب در دین اسلام پرداخت و گفت: معجزه دین ما کتاب است. در دین ما به کتاب سوگند یادشده و برای آن بسیار سفارش شده است. با کتاب و گسترش کتاب‌خوانی می‌توانیم در مقابل تهاجم‌هایی که علیه نظام و فرهنگ ما وجود دارد برنامه‌ریزی و ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: محور توسعه جامعه، انسان آگاه است. اگر در جامعه آگاهی وجود نداشته باشد روند توسعه به‌خوبی پیش نمی‌رود. برگزاری نمایشگاه‌های کتاب باهدف توسعه جامعه و به‌‌ویژه در حوزه فرهنگ انجام می‌شود.

آشنا در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به جایگاه والای حضرت امام خمینی‌(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران با نام حضرت امام خمینی‌(ره) در سراسر جهان شناخته ‌شده و همه ما بر سفره این انقلاب و اندیشه‌های بنیان‌گذار آن هستیم. باید تلاش کنیم تا در جهان اسلام مانند الگوی بی‌نظیر عمل کنیم.

مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید‌جواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، علی‌اکبر مرتضایی؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاح؛ مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام ‌جمعه کاشان و میثم نمکی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزار شد.

سومین نمایشگاه کتاب کاشان از 5 تا 11 دی در مصلای نماز جمعه کاشان از ساعت 15 تا 21 پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.