کهن‌الگوها و کارکردشان در «افتاده بودیم در گردنه‌ی حیران» بررسی شد


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

در برنامه‌ شبی با داستان ایرانی

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱

 

 

برنامه‌ شبی با داستان ایرانی با نگاهی به کتاب «افتاده بودیم در گردنه‌ی حیران» در جهرم برگزار شد.

کهن‌الگوها و کارکردشان در «افتاده بودیم در گردنه‌ی حیران» بررسی شد

 

 
به محقق خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر)، برنامه‌ی شبی با داستان ایرانی با نگاهی به کتاب > در جهرم برگزار شد.

در ادامه‌ی سلسله نشست‌های انجمن اهل قلم شهرستان جهرم، پنج‌شنبه این هفته، این انجمن با برنامه‌ی شبی با داستان ایرانی میزبان حسین لعل‌بذری نویسنده‌ی مشهدی  مجموعه داستان <<افتاده بودیم در گردنه‌ی حیران>> بود.

در این مراسم، نویسنده‌هایی چون تیمور آقامحمدی، ساحل رحیمی‌پور و ابوذر قاسمیان و منتقدانی چون سوسن تقوایی و فاطمه تسلیم حضور داشتند. در ابتدا، حسین لعل‌بذری بخش‌هایی از کتاب خود را خواند؛ سپس منتقدها و نویسندگان در دو بخش مجزا به  بیان نظراتشان درباره این اثر پرداختند که مورد استقبال علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

 کهن‌الگوها و کارکردشان در مجموعه داستان، موضوع مرگ و محوریت آن در اکثر داستان‌ها، فقدان عنصری(گاه انسان، گاه صدا و …) در داستان‌ها، روایت‌مندی اثر که به صورتی قدرتمند و اثرگذار باعث جذابیت و کشش داستان‌ها شده، پرداختن به مرگ و زندگی درکنار هم و باهم، پرداختن به اقلیم‌های متفاوت، مسلط بودن به زبان‌، نثر شیوا و خوشخوان اثر و … از جمله بحث‌هایی بود که در این نشست مطرح شد.

قابل ذکر است که انجمن اهل قلم جهرم از فعال‌ترین انجمن‌های داستانی سطح کشور است و تاکنون میزبان بسیاری از نویسندگان سرشناس کشور بوده است.