کمک 290 میلیونی ریالی خیر کتابخانه ساز کرمانی


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

​مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد؛

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵

 

 

خیر کتابخانه‌ساز کرمانی در اقدامی خیرخواهانه مبلغ ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به کتابخانه عمومی ترابی موسوی زنگی‌آباد اهدا کرد.

کمک 290 میلیونی ریالی خیر کتابخانه ساز کرمانی

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران‌(کتاب برتر) به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، محمدجواد حسین‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تقدیر از این اقدام خیرخواهانه گفت: مصطفی ترابی‌موسوی، مؤسس کتابخانه ترابی‌موسوی و عضو انجمن خیرین کتابخانه‌ساز کرمان با هدف حمایت و تقویت کتابخانه برای جذب جوانان و نوجوانان به این نهاد فرهنگی و افزایش علاقه‌مندی به مطالعه و بالا بردن سطح آگاهی و سلامت جامعه، مبلغ ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به کتابخانه و مجتمع فرهنگی و هنری ترابی موسوی کمک کرد.
 
وی گفت: کتابخانه‌سازی و کمک به این مراکز فرهنگی مصداق صدقه جاریه و باقیات‌الصالحات است که خیر از برکات آن در دنیا و آخرت بهره‌مند می‌شود.
 
حسین‌زاده خاطرنشان کرد: استان کرمان از استان‌های پیشرو در ساخت‌وساز کتابخانه‌های عمومی توسط خیرین است. تاکنون بیش از ۳۰ باب کتابخانه در استان با ۱۷ هزار مترمربع فضای کتابخانه‌ای با مشارکت خیرین ساخته شده است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل مطالعه به فرهنگی عمومی گفت: یکی از راهکارهای مهم برای تحقق این هدف استفاده از مشارکت خیرین در حوزه‌های مختلف اعم از ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها و استفاده از نظریات مثبت و سازنده آنان در حوزه‌های فرهنگی است.
 
کتابخانه عمومی ترابی موسوی، واقع در شهر زنگی‌آباد در ۱۷ کیلومتری شمال کرمان واقع شده است. بنای این کتابخانه با دو هزار مترمربع زیربنا، در سه‌طبقه به همت خیر کتابخانه‌ساز حاج سید مصطفی ترابی‌موسوی در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است.