پیش‌بینی آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها در استان ایلام


مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با اشاره به تداوم و تشدید سامانه بارشی در سراسر نقاط استان، خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

به‌ گزارش کتاب برتر از ایلام ؛سعید کریمیان  در گفت‌وگو باکتاب برتر از آماده باش نیروهای خدمات رسان و امدادی در سراسر استان خبر داد و گفت: تمام شهرستانهای ایلام  به طور مرتب توسط فرمانداری‌ها، بخشداری و شهرداری‌ها رصد می‌شوند.

اوبا بیان اینکه طبق اطلاعیه و گزارش اداره‌کل هواشناسی استان  احتمال تشدید بارندگی‌ها، وزش باد در سطح نقاط مختلف استان وجود دارد، تاکید کرد: که طی این مدت از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری  با بیان اینکه تمام هماهنگی‌های لازم بین دستگاهی انجام شده است، افزود: تردد در محورهای مواصلاتی استان  عادی و برقرار است.

کریمیان  همچنین از استقرار نیروهای امدادی در نقاطه حادثه‌خیز ایلام  خبر داد و گفت: هشدارهای لازم به ویژه توسط جوامع روستایی و عشایری استان برای جلوگیری از تردد و یا اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، چرای دام در مناطق کوهستانی جدی گرفته شود