پیشنهادهای نازی صفوی برای مطالعه در نوروز


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶

محققگر : مائده مرتضوي

 

 

نازی صفوی، رمان‌نویس دو کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک و «عارف جان سوخته» نوشته نهال تجدد را برای خواندن در نوروز پیشنهاد می‌دهد.

پیشنهادهای نازی صفوی برای مطالعه در نوروز

 

نازی صفوی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر) پیشنهادات خود را برای مطالعه در نوروز مطرح کرد.
اولین کتابی که این نویسنده برای مطالعه در نوروز پیشنهاد داد کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک است. وی درباره این کتاب گفت: «من «ملت عشق» را با خیال راحت برای خواندن پیشنهاد می‌دهم برای خودم این رمان اینقدر زیبا و شیوا و روان بود که از خواندن آن نهایت لذت را بردم.»


 
نویسنده «دالان بهشت» درباره ویژگی‌های این کتاب گفت: «این کتاب طوری زمان حال و گذشته را در هم تنیده که همان طور که گذشته را می‌بینیم، دنیای حال حاضر و مشغولیات نسل امروز هم از نظرمان می‌گذرد و در عین حال تقابل این دو را  نیز با هم مشاهده می‌کنیم و این به نظر من بسیار هنرمندانه است. کتاب‌هایی با این موضوع بسیار زیاد نوشته شده‌اند اما شیوه داستانی ندارند. شیوه داستانی این کتاب است که در ذهن مخاطب می‌ماند. با اینکه این کتاب یک کتاب ترجمه است اما بسیار شیوا و روان  و دل‌نشین است که تمام این‌ها قدرت قلم نویسنده را می‌رساند. شیوایی تنها نمی‌تواند متن را دلنشین کند مگر اینکه متن محتوا داشته باشد و این محتواست که متن را دل‌نشین می‌کند. این کتاب را  بارها می‌توان خواند. من این کتاب را به افراد زیادی هدیه داده‌ام و به نظرم در هر سنی و با هر سلیقه‌ای می‌توان این کتاب را خواند و لذت برد.»


 
‘گفتنی است کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک با ترجمه ارسلان فصیحی در آبان ماه امسال از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد و توانست در کمتر از یک سال بیش از پنجاه بار تجدیدچاپ شود.

کتاب دومی که این نویسنده برای خواندن در ایام نوروز پیشنهاد کرد «عارف جان‌سوخته» نوشته نهال تجدد است. صفوی درباره این کتاب گفت: «کتاب «عارف جان‌سوخته» نوشته نهال تجدد درباره مولاناست این کتاب را نمی‌توان برای عامه مردم پیشنهاد کرد اما برای کسانی که در این زمینه مطالعاتی داشته‌اند پیشنهاد مناسبی است و به نظرم  این کتاب می‌تواند تکمیل‌کننده مطالعاتشان باشد.»

گفتنی است کتاب «عارف جان سوخته» نوشته نهال تجدد و با ترجمه مهستی بحرینی است که برای اولین بار در سال 1386 از سوی انتشارات نیلوفر منتشر شد و تا کنون 7 بار تجدید چاپ شده است.