پیام نوروزی انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷

 

 

انجمن داستان‌نویسان تهران سال نو را به عموم هموطنان و بالاخص به نویسندگان عزیز سراسر کشور تبریک می‌گوید و امیدوار است سال جدید سال وفاق، صلح، زیبایی و مهربانی باشد.

پیام نوروزی انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، پیام نوروزی انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران به این شرح است؛

در سال نودوشش سرانجام تلاش‌های چندین نسل از داستان‌نویسان به ثمر نشست و این قشر نیز صاحب خانه و صنف شدند. اهمیت این اتفاق بر کسی پوشیده نیست و پیداست که تحقق خواسته‌ها و توقعات صنوف مختلف از راه ایجاد انجمن‌های صنفی قدرتمند و ریشه‌دار میسر است. تا پیش از برگزاری مجمع عمومی انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران در مردادماه سال نودوشش شاید حتی خوش‌بین‌ترین افراد نمی‌توانستند تصور کنند داستان‌نویسان از جریان‌ها و گعده‌های مختلف با طرز فکرها و جهان‌بینی‌های متفاوت بتوانند دور هم جمع شوند و کار ساده‌ای را به انجام برسانند چه رسد به تشکیل یک نهاد صنفی که همدلی و مرافقت و بردباری می‌طلبد و لاغیر. اما این اتفاق افتاد و در همان گام اول ضمن تصویب و تایید اساسنامه انجمن، هیئت مدیره هم انتخاب شد و موظف شد مطالبات داستان‌نویسان را پیگیری کند و تمام هم و غم خویش را به کار گیرد تا امور این صنف را حتی‌المقدور سر و سامانی بدهد.

طی این هشت ماهی که از تشکیل مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره می‌گذرد با وجود تمام مشکلات و مصائبی که در راه بود (اعم از سنگ‌اندازی‌های مخالفان هرگونه جمع صنفی و مدنی تا نامه‌پراکنی‌های متوهمان توطئه تا اظهارات عمومی و خصوصی افرادی، حتی از هم‌صنفان، که به دلایلی وجود انجمن را برنمی‌تابیدند) هیئت مدیره منتخب کوشید با کمترین توجه به حواشی و صرفا با اتکاء به آنچه در مجمع عمومی گذشته بود و پیش چشم داشتن اساس‌نامه‌ای که بند بند آن مصوب داستان‌نویسان عضو است، راه خود را برود و کار خود را بکند. محقق این تلاش‌ها تا به حال طی چند نوبت به اطلاع اعضا رسیده است و از این پس نیز چنین خواهد بود.

اینک انجمن صنفی داستان‌نویسان به ثبوت رسیده است. افراد و نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی خود را موظف می‌بینند که با آن همچون یک نهاد صنفی برخورد کنند، به مذاکره و مشورت با آن بپردازند و در یک کلام نمی‌توانند نادیده‌اش بگیرند.
با تشکیل کمیته‌های مختلف انجمن، امید است که ضمن مشارکت بیشتر اعضا، با همیاری و همکاری خود داستان‌نویسان رفته رفته کارها سامان بگیرد و فعالیت‌ها بر مدار درست و اصولی به انجام برسد. بدیهی است که هر نهاد و انجمن که بخواهد پرتوان و قدرتمند مطالبات صنف خویش را پیگیری کند، نیازمند عضویت حداکثری هم‌صنفان و نیز همراهی و همکاری این اعضاست، لذا انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران امیدوار است در سال جدید واجدان شرایط عضویت خود را قطعی کنند و ضمن مشارکت در امور، هم‌صنفان خویش را در مسیر نیل به اهداف تعیین شده در اساس‌نامه یاری کنند.

انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران سال نو را به عموم هموطنان و بالاخص به نویسندگان عزیز سراسر کشور تبریک می‌گوید و امیدوار است سال جدید سال وفاق، صلح، زیبایی و مهربانی باشد.

هیئت مدیره انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران