پنی ویچنزی، نویسنده پرفروش انگلیسی درگذشت


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲

, مترجم : سحر حسابی

 

 

پنی ویچنزی، نویسنده انگلیسی آثار پرفروش در 78 سالگی از دنیا رفت تا داستان آخرش ناتمام بماند.

پنی ویچنزی، نویسنده پرفروش انگلیسی درگذشت

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از دیلی میل- پنی ویچنزی، نویسنده 17 رمان و 2 مجموعه داستان کوتاه در 78 سالگی دار فانی را وداع گفت و فرصت نیافت تا آخرین داستانش را به پایان برساند.
 
نویسنده انگلیسی که هفت میلیون نسخه از آثارش در سراسر جهان به فروش رفته است کار خود را به عنوان نویسنده در سال 1989 آغاز کرد و اولین کتابش را تحت عنوان «گناهان قدیمی» در همان سال منتشر شد. آخرین اثرش «مسئله اعتماد» بود که سال پیش وارد بازار کتاب شد.
 
چهار دختر خانم پیچنزی گفتند مادرشان همیشه آرزو داشت هنگام نوشتن و روی ماشین تایپش از دنیا برود! «هفته پیش در حال نوشتن داستانی جدید بود، پس به آرزویش رسید. از سخنان خوانندگان و همچنین افراد حاضر در صنعت نشر درباره مادرمان تحت تأثیر قرار گرفتیم. خوب می‌دانستیم مادرمان انسان خاصی است اما از همه ممنونیم که او را همچون ما خوب شناختند. برای ما او در وهله اول مادر و سپس نویسنده معروفی بود. مادرمان بسیار مهربان بود و معتقد بود یک مادر باید همیشه کنار فرزندانش باشد و همیشه در کنارمان بود. همیشه تشویقمان می‌کرد و همیشه معتقد بود ما بااستعداترین دختران جهان هستیم.»
 
سوفی کینسلا، نویسنده و دوست پنی ویچنزی نیز پس از مرگش گفت: «پنی را خوب می‌شناختم. با او درباره همه چیز صحبت می‌کردم. همیشه نظرات و عقاید جذابی داشت و همیشه به مسائل پوچ زندگی می‌خندید. از من حمایت می‌کرد و در مشکلاتم کنارم بود.
 
او را در نویسندگی نیز تحسین می‌کردم. داستان‌های حماسی را بسیار هنرمندانه با اتفاقات زندگی روزمزه ترکیب می‌کرد. خودش نیز مانند داستان‌هایش بود و وقتی با او در یک جمع بودم دلم نمی‌خواست خداحافظی و جمع را ترک کنم. دلم برایش تنگ می‌شود.»
 
ویچنزی 17 رمان نوشته بود. «بهترین دوران»، «رسوایی بزرگ»، و «میراث بی‌نظیر» پرفروش‌ترین آثارش نویسنده انگلیسی بود. سال 2014 به روزنامه تلگراف گفته بود: «نمی‌دانم چگونه داستان می‌نویسم. ایده‌ای به ذهنم می‌آید و سپس شخصیت‌ها شکل می‌گیرند.»