پرونده مسابقات شطرنج آزاد با هفدهمی طباطبایی بسته شد


سید امین طباطبایی در مسابقات بین المللی شطرنج ایرفلوت مسکو در رده هفدهم قرار گرفت. این بهترین رتبه نمایندگان ایران در این مسابقات بود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر،  دور نهم شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج آزاد ایرفلوت مسکو به پایان رسید. در این رقابت‌ها چهار شطرنج باز ایرانی حضور داشتند که در پایان نهمین دور به یک پیروزی، ۲ شکست و یک تساوی رسیدند.

سیدامین طباطبایی در دور نهم مقابل دمیترای گوردیوسکای روسی شکست خورد. او با ریتینگ ۲۵۷۷ و با کسب ۵.۵ امتیاز در رده هفدهم این رقابت‌ها قرار گرفت.

پرهام مقصودلو نیز مقابل آندرس گالیگوآلکاراز کلومبیایی شکست خورد. مقصودلو با ریتینگ ۲۵۹۴ و با کسب ۴ امتیاز در این مسابقات در رده ۵۹ ایستاد.

علیرضا فیروزجاه در دور نهم مقابل آرمان میکائیلیان ارمنستانی پیروز شد. او با ریتینگ ۲۵۴۹ و با ۴.۵ امتیاز در رده چهلم قرار گرفت.

آرین غلامی در دور نهم برابر آلان پیچوت آرژانتینی به تساوی رسید، او با ریتینگ ۲۴۸۹ و کسب ۴ امتیاز در رده ۶۸ این مسابقات ایستاد.

ولادیسلاو کوالاو بلاروسی با ۷ امتیاز، ستورمن هندی با کسب ۶.۵ امتیاز و دمیتری گواردیواسکای روسی نیز با ۶.۵ امتیاز در رده های اول تا سوم قرار این مسابقات قرار گرفتند.

رقابت‌های شطرنج آزاد ایرفلوت در ۹ دور با حضور ۹۲ شطرنج باز و از یکم تا نهم اسفندماه به میزبانی مسکو انجام شد.