ورزشکاران در اولین دوره مسابقات آتش‌نشانان در 10 رشته ورزشی به رقابت پرداختند


سرپرست اولین دوره بازی‌های آتش‌نشانان و امدادرسانان گفت: این بازی ها حاصل همکاری مشترک کار جمعی دو فدراسیون ورزش کارگری و همگانی، واحدهای مختلف آتش نشانی کشوری و لشکری و کارگری است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، دکتر سید امیر حسینی سرپرست کل اولین دوره بازیهای ورزشی آتش نشانان و امدادرسانان  طی سخنانی  از مشارکت  کلیه شرکت کنندگان و عوامل  فنی و اجرایی بازی ها تشکر کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت: در این دوره از بازی ها بیش از ۳۰۰ ورزشکار مربی و سرپرست و عوامل فنی اجرایی حضور داشتند. ورزشکاران در ۱۰ رشته ورزشی به رقابت پرداختند.

وی اشاره کرد: ایده برگزاری این رویداد در سال ۹۵ در بازدید ایشان و همکاران فدراسیون ورزش کارگری از عسلویه کلید خورد و در سال ۹۶ به دنبال پیشنهاد رئیس انجمن ورزش آتش نشانی فدراسیون ورزش همگانی این دوره از مسابقات برگزار شد. این بازی ها حاصل  همکاری مشترک کار جمعی دو فدراسیون ورزش کارگری و همگانی، واحدهای مختلف آتش نشانی کشوری و لشکری و کارگری است.

امیر حسینی ادامه داد: شغل آتش نشان  شغل بسیار مهمی است. آتش نشان باید به مردم و نجات جان آنها از خطر علاقه‌مند باشد. از لحاظ بدنی قوی بوده و سلامت روان داشته باشد. او باید در مواقع خطرناک آرامش خود را حفظ کند و به سرعت عکس العمل‌نشان دهد. همچنین حس همکاری قوی داشته باشد تا با دیگر آتش‌نشان‌ها در اجرای عملیات نجات هماهنگ شود. وی با تشکر مجدد از مساعی کلیه دست اندر کاران اظهار امیدواری کرد این بازی ها در دوره‌ای بعدی از نظر کمی وکیفی در گسترش اهداف ورزش آتش نشانان وامداد گران موثر تر باشد.