همراهی طراحی با آموزش، مقوله بسیار مهمی است/ طراحانمان نگاهشان به مطالعه معطوف شود


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

دبیر کارگروه مد و لباس کشور در گفت و گو با کتاب برتر مطرح کرد:

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴

 

 

حمید قبادی گفت: به دنبال این هستیم که طراحانمان نگاهشان به مطالعه معطوف شود و طبعا مطالعه کمک می کند که دانش آنها را افزایش دهد.

همراهی طراحی با آموزش، مقوله بسیار مهمی است/ طراحانمان نگاهشان به مطالعه معطوف شود

 

حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس کشور که به مناسبت روز کتابگردی در نمایشگاه کتاب های مد و لباس شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر) گفت: این آیین به مناسبت هفته کتاب و روز کتابگردی ترتیب داده شده و بسار مورد استقبال و اقبال عمومی قرار گرفته و امروز هم طراحان مد و لباس در این روز حضور پیدا کردند و اتفاق بسیار خوبی رقم خورد. همراهی طراحی با آموزش مقوله بسیار مهمی است و همزمان ارتقای سطح دانش مطالعه و آگاهی به افزایش کیفیت فعالیت ها کمک زیادی می کند و این نه تنها در حوزه طراحی مد بلکه در همه زمینه ها میتواند اتفاق بیوفتد.

وی افزود: خوشبختانه چندسالی است که موضوع مد و لباس در کشور ما رقم خورده است و به صورت جدی به آن پرداخته می شود و دانشگاه ها و مراکز علمی کارگاه های متعدد آموزشی با هدف افزایش ظرفیت و افزایش کیفیت و ارتقای سطح دانش در حال برگزاری است، به همین دلیل امروز فراخوانی به پیشنهاد دوستان در ستاد هفته کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده و از طراحان مد دعوت شد از این نمایشگاه کتاب بازدید کنند و به مناسبت روز کتابگردی در یکی از بهترین کتابفروشی های تهران که در طول سال ها به صورت تخصصی به موضوع مد و لباس می‌پردازد حضور پیدا کنند.

قبادی با اشاره به کتاب های مدولباس افزود: بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب به این نمایشگاه آمده که می تواند نیاز هنرمندان این حوزه را تامین کند. خوشبختانه با وجود اینکه ما از نظر منابع مکتوب شرایط خیلی خوبی نداریم طی این سال ها تولیدات خوبی را شاهد هستیم و ناشران و نویسندگان ما به ترجمه و تولید برخی از آثار در زمینه طرح طراحی مد و لباس می‌پردازند. مجموعه کارگروه ساماندهی مد و لباس به دنبال این است که روش های حرفه‌ای و تکنیک جهانی را به خدمت بگیرد و به بومی سازی شکل اجرایی بدهد.

وی در پایان گفت:کتاب ها باید در خور شأن هنرمندان این حوزه باشند، ترجمه های خوب داشته باشند و تولیدات مبنای پژوهشی و مبنای تحقیقاتی خوبی داشته باشند و تالیفات نگاه کاربردی و البته تخصصی داشته باشند، یک کتاب باید همه این فاکتورها را دارا باشد و باید این موارد در نظر گرفته شود تا بتوانیم تولیدات مناسبی را در جامعه داشته باشیم. فکر می‌کنم که این اتفاق بسیار مهم است و ما به دنبال این هستیم که طراحانمان نگاهشان به مطالعه معطوف شود طبعا مطالعه کمک می کند که دانش آنها را افزایش دهد و امیدوارم که این اتفاق به این هدف کمک کند.