همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی فراخوان داد


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴

 

 

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، همایش بین‌المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی از سوی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعة‌المصطفی‌العالمیة برگزار می‌شود.

همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی  فراخوان داد

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) در قم، این همایش با مشارکت دانشگاه معارف اسلامی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، بسیج اساتید به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسوی برگزار می‌شود.

از جمله محورهای این همایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: انقلاب اسلامی ایران و تحول کیفی و کمی در عرصه‌های علمی، آثار انقلاب اسلامی ایران در بسط و تحول علوم اسلامی، تأثیر انقلاب اسلامی ایران در بسط و تحول علوم انسانی با رویکرد اسلامی، انقلاب اسلامی ایران و گسترش مراکز علمی و فرهنگی در ایران و جهان، تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر ایجاد و توسعه انتشارات علمی و مذهبی در داخل و خارج کشور، نقش انقلاب اسلامی در گسترش مطالعات اسلام‌شناسی و شیعه‌شناسی در جهان، اهتمام انقلاب اسلامی به معنویت‌گرایی و اصول اخلاقی مشترک انسانی، گفتمان انقلاب اسلامی ایران، تمدن غربی و تمدن‌سازی نوین اسلامی، نقش انقلاب اسلامی در احیاء و گسترش آموزه‌های قرآنی،  تأثیر انقلاب اسلامی بر شعر و ادبیات فارسی، نقش جامعة المصطفی العالمیة در گسترش و تعمیق اهداف علمی فرهنگی انقلاب اسلامی،نقش انقلاب اسلامی در گسترش مکتب اهل بیت (ع) و فرهنگ انقلابی و تقویت فرهنگ ظلم‌ستیزی، استقلال‌خواهی و استعمارستیزی.

مطابق این محقق، مقالات ارسالی باید در راستای محورها و موضوعات فراخوان بوده و پیش از این در همایش یا مجله دیگری ارائه یا چاپ نشده باشد.

این همایش پنج‌شنبه 23 اسفند 97 برگزار می‌شود که از مقالات برگزیده قددانی شایسته به عمل می‌آید و باحضور نویسنده در همایش ارائه می‌شوند.

مهلت شرکت در این فراخوان تا جمعه 10 اسفند 97 است. دبیرخانه همایش هم در قم، بلوار امین، سه راه سالاریه، مجتمع امین، مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، واقع است.