نگاهی به آتش سوزی گسترده در ایالت کالیفرنیا


کتاب برترمه این هفته «ما مردم» در شبکه پرس تی وی به بررسی دو موضوع آتش سوزی گسترده اخیر در ایالت کالیفرنیا و حواشی گسترده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی می پردازد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری کتاب برتر، این کتاب برترمه به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی به بحث و تبادل نظر در مورد آتش سوزی در کالیفرنیا می پردازد و ادعای ترامپ درخصوص آتش سوزی کالیفرنیا مبنی بر مدیریت ضعیف جنگلبانی این ایالت که مسبب بروز این آتش سوزی است را مورد بحث قرار می دهد.

در این زمینه با بروس زاگاریس کارشناس مسایل حقوقی گفت و گو صورت می گیرد و از جمله محورهای مورد بررسی، واکنش دولت ترامپ در قبال این آتش سوزی، خشم مردم آمریکا نسبت به عدم توجه کافی ترامپ و دولتمردان وی به مردم کالیفرنیا، دیدگاه ترامپ درخصوص مساله تغییرات اقلیمی و آوارگی بیش از 81 هزار نفر از مردم در پی این آتش سوزی خواهد بود. 

در ادامه کتاب برترمه ضمن اشاره به قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی در ترکیه و ارتباط میان بن سلمان و دونالد ترامپ، دلایلی که ترامپ را به دفاع از بن سلمان و بی گناه جلوه دادن وی در قتل خاشقچی، علی رغم شواهد موجود ترغیب کرده بحث و بررسی می شود.

نگاهی به استراتژی ترامپ در خاورمیانه در صورت برکناری بن سلمان از قدرت نیز از دیگر محورهای مورد بحث است که با حضور بیو جرج گراسکاپ استادیار دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در رشته علوم سیاسی مورد بررسی قرار می گیرد.

«ما مردم» شنبه 3 آذر ساعت 20:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این کتاب برترمه یکشنبه ساعت 23:00 ، دوشنبه ساعت 07:00 و 18:00 و سه شنبه ساعت 03:00 روی آنتن خواهد رفت.