نمایشگاه کتاب لایپزیک برندگانش را شناخت


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۳

 

 

استر كينسكی، كارل اشلوگل-سابینه اشتور و یوری دورکِت به عنوان برندگان بخش داستان، غیرداستانی/ مقاله و ترجمه نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیک معرفی شدند.

نمایشگاه کتاب لایپزیک برندگانش را شناخت

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از سایت نمایشگاه لایپزیک – نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیک دیروز (15 مارس) افتتاح شد. این نمایشگاه در نخستین ساعات افتتاح خود برندگان سیزدهمین جایزه  نمایشگاه کتاب لایپزیک را معرفی کرد. 

‎استر کینسکی، نویسنده 53 ساله آلمانی با آخرین کتاب خود با عنوان «هاین: رمان اراضی» موفق به کسب جایزه 20 هزار یورویی نمایشگاه در بخش داستانی شد. ‎كتاب «قرن شوروی: باستان‌شناسی از دست رفته جهان» نوشته كارل اشلوگل جايزه بخش غيرداستانی/ مقاله را دریافت کرد و جایزه بخش ترجمه نیز به سابینه اشتور و یوری دورکِت برای ترجمه کتاب از «مدرسه شبانه‌روزی» رسید.

گروه داوران امسال به ریاست کریستینا میت-سینکه از میان 400 اثر، این سه کتاب را به‌عنوان برنده انتخاب کردند. جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیک از سال 2005 پایه گذاری شده و ارزش مادی آن در مجموع 60 هزار یورو است.

‎نمایشگاه کتاب لایپزیگ امسال که از دیروز شروع به کار کرده به مدت چهار روز (18 مارس) کتاب دوستان از سراسرجهان را گردهم خواهد آورد. در این دوره که کشور رومانی مهمان افتخاری آن است، دو هزار و پانصد ناشر از 42 کشور جهان جدیدترین آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت.

‎نمایشگاه کتاب ‎لایپزيگ آلمان که از سال 1632 میلادی برپا می‌شود یکی از رویدادهای ادبی مهم آلمان و اروپا به حساب می‌آید. هدف اصلی این نمایشگاه تبلیغ کتاب است و کتاب‌های جدید اغلب برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می‌شوند.