نفرات برتر شطرنج نابینایان و کم بینایان کشور شناخته شدند+ببینید


مسابقات شطرنج کشوری ویژه معلولین و جانبازان به مناسبت آزادسازی خرمشهر در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کتاب برتر از آبادان، به مناسبت آزادسازی خرمشهر مسابقات شطرنج کشوری ویژه معلولین و جانبازان  در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

این مسابقات در محل آکادمی شطرنج اروند با حضور 31 ورزشکار از مناطق مختلف کشور در 7 دور به روش سوئیسی برگزار شد که در پایان در بخش نابینا و کم بینایان به ترتیب،  مجید باقری از استان بوشهر، حمزه مصلح از اهواز، علی سلطانی از آبادان، فاطمه برقول از آبادان و ملیحه صفایی از خراسان، مقام های اول تا پنجم را کسب کردند.

در این دوره از مسابقات، نرگس درآمد از دزفول به عنوان امتیاز آورترین بانوی نابینا معرفی شد.

همچنین در بخش معلولان حرکتی، ذهنی، ناشنوا به ترتیب؛ رضا یوسفی از اهواز، رضا رستم پور از آبادان، رضا طلابی از آبادان، حسین بندری از آبادان و میلاد حربی از آبادان نیز مقام های اول تا پنجم را از آن خود کردند.

لازم به ذکر است که این مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه دهم و یازدهم خرداد ماه سال جاری به میزبانی آبادان در محل آکادمی شطرنج اروند  با حضور 31 ورزشکار از استان های مختلف کشور با سر داوری آقای سعید بنی رشید در 7دور به روش سوئیس برگزار شد.

اختتامیه این مسابقات با حضور آقای دکتر هدهدی رئیس انجمن شطرنج کم بینا و نابینان کشور، دکتر کوچکیانی رئیس هیات ورزش نابینایان و کم بینایان  منطقه آزاد اروند و همچنین آقای نادری رئیس هیات شطرنج آبادان برگزار و در پایان به نفرات برتر جوایزی اعطا شد.