نشست کارگروه چاپخانه‌های صنعتی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار شد


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲

 

 

نشست کارگروه چاپخانه‌های صنعتی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران با موضوع تاثیر نوسان نرخ ارز بر ملزومات مصرفی و ارائه یک قیمت واحد، همچنین بررسی راهکار کاربردی رفع مشکل فیلم مصرفی چاپخانه‌های این بخش برگزار شد.

نشست کارگروه چاپخانه‌های صنعتی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار شد

 

ابوالفضل ایمنی؛ مدیر روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، گفت: نشست کارگروه چاپخانه‌های صنعتی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران عصر دوشنبه ۲۹ مرداد ماه با حضور جمعی از دست‌اندرکاران و اعضای این کارگروه در اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ برگزار شد.
 
وی افزود: کارگروه‌های اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ به دنبال نوسان نرخ ارز و تغییر قیمت مواد اولیه و ملزومات این حوزه مشغول فعالیت است تا از بحران احتمالی در زمینه نرخ مواد اولیه و راه‌های جلوگیری از تنش در بازار جلوگیری کنند.
 
ایمنی با بیان اینکه برگزاری نشست‌های تخصصی در بازه زمانی کنونی اهمیت دارد، عنوان کرد: نخستین کارگروه در این حوزه؛ کارگروه چاپخانه‌های انعطاف‌پذیر اتحادیه بود که از بزرگترین و صنعتی‌ترین بخش صنعت چاپ هستند و اصلی‌ترین نقش را در صادرات بخش صنعت چاپ بر عهده دارد.
 
وی با اشاره به اقداماتی که در این نشست طرح شد، توضیح داد: در این نشست بررسی نوسان نرخ ارز و تاثیر آن در مواد اولیه چاپخانه شامل مرکب و فیلم و خدمات چاپی بررسی شد و قرار شد با توجه به اینکه فیلم یکی از مهمترین مواد مورد نیاز این چاپخانه‌ها به شمار می‌آید راهکاری برای جلوگیری از افزایش قیمت فیلم‌ها پیش‌‌بینی شد تا چاپخانه‌ها دیگر با کمبود این ماده روبه‌رو نباشند.
 
ایمنی تاکید کرد: همچنین در این کارگروه راهکار مبارزه با تحریم‌ها در آينده و برنامه‌ریزی منسجم برای فعالیت چاپخانه‌ها تدارک دیده شد. همچنین نکته مهم این بود که تمام نیروهای چاپخانه‌ها تخصصی هستند چاپخانه‌ای از دور تولید خارج نشود و برنامه‌ای در این زمینه در نظر گرفته شد که فهرست این برنامه‌ها به زودی اعلام خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه کارگروه هلیوفلکسو اتحادیه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کارگروه‌ صنعت چاپ به شمار می‌آید، گفت:‌ در استمرار این نشست، جلسه دیگری نیز برای پیگیری این موضوع در هفته آینده با حضور رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد و نتیجه آن به زودی برای دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه اطلاع‌رسانی می‌شود.