نشست عمومی ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

عصر دوشنبه 19 شهریور؛

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵

 

 

آشنایی و عضویت در کارگروه‌های انجمن و ارائه محقق عملکرد دو ماهه هیات مدیره از جمله موضوعات نشست عمومی هشتمین دوره هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی به شمار می‌آید.

نشست عمومی ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود

 

مرتضی زینعلی؛ رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، عنوان کرد: نخستین نشست عمومی هشتمین دوره هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی با اعضا،‌ دوشنبه 19شهریور ماه برگزاری می‌شود و موضوعات مختلفی مثل آشنایی با انواع و شرح وظایف کارگروه‌ها در آن دنبال خواهد شد.
 
وی افزود: دوره هشتم هیات مدیره از اواخر تیرماه فعالیت خود را آغاز کرده و از سیاست‌های کلی این دوره افزایش مشارکت اعضا در طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجمن است که پیگیری می‌شود و برای دستیابی به این هدف نشست‌های مختلف با حضور اعضا برگزار خواهیم کرد.
 
زینعلی با اشاره به کارگروه‌های هفت‌گانه انجمن، توضیح داد: شش کارگروه در هیات مدیره انجمن مصوب شده است که شامل آموزش،‌ پژوهش و توسعه، بین‌الملل، رفاه، مالیات و بیمه، حقوقی، نمایشگاه‌ها، فضای مجازی می‌شود.
 
به گفته وی، برای هر کارگروه حداکثر هفت عضو در نظر گرفته شده است اما برای بعضی کارگروه‌ها به دلیل شرح وظایف و گستردگی کارها ممکن است تعداد اعضا بیشتر شود.
 
زینعلی همچنین درباره وظایف این کاروگره‌ها، توضیح داد: در تلاشیم طی جلسات منظم و مدون کارکرد این کارگروه‌ها را به صورت منسجم‌تر اداره کنیم، همچنین معتقدیم کارگروه‌ها در ساختار سازمانی ما به عنوان بازوان اجرایی نقش مهم و برجسته‌ای دارند و تشکیل کارگروه و انتخاب افراد اهمیت زیادی برای اتحادیه دارد.
 
وی تاکید کرد: در نشست فردا شرح وظایف و اهداف هر کارگروه را تشریح می‌کنیم و افرادی که داوطلب عضویت در کارگروه‌ها هستند خود را معرفی می‌کنند تا به تناسب سابقه فعالیت و تجربه‌هایشان در هر کارگروه قرار گیرند.
 
وی همچنین از پرسش و پاسخ با اعضای هیات مدیره دوره هشتم به عنوان دیگر محور این نشست نام برد و گفت: این پرسش و پاسخ درباره عملکرد دو ماه اخیر هیات مدیره و سایر موضوعات و چالش‌های پیش روی انجمن در آینده است.

 انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی از سال 1383 فعالیت خود را با هدف ارتقای سطح کمّی و کیفی کتاب‌های دانشگاهی با هدف اعتلای سطح آگاهی مخاطبان به ویژه دانشجویان و تلاش برای توسعه و گسترش آن، همچنین پژوهش و مطالعه درباره مسائل و معضلات مربوط به تولید، چاپ و نشر کتاب‌های دانشگاهی با استفاده از نظر استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران آغاز کرده است. 

 نشست عمومی انجمن با هیات مدیره 19 شهریور از ساعت 15 تا 17 در دفتر انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود.