نشان ویژه لاک‌پشت پرنده به گلی امامی و بهروز غریب‌پور اهدا می‌شود


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

 

 

نشان ویژه ششمین دوره جایزه لاک‌پشت پرنده به گلی امامی و بهروز غریب‌پور اهدا می‌شود.

نشان ویژه لاک‌پشت پرنده به گلی امامی و بهروز غریب‌پور اهدا می‌شود

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) آیین ششمین دوره اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده، نشان طلا و نقره به پدیدآورندگان کتاب‌های برگزیده و نشان ویژه به چهره‌های موثر کتاب کودک عصر فردا یکشنبه ۶ اسفند در شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود.
 

در این آیین بهروز غریب پور به عنوان هنرمند، نویسنده و مدیرفرهنگی که نقش مهمی در افزایش فضاهای فرهنگی برای کودکان ونوجوانان جنوب شهر تهران داشته و هم چنین به دلیل تالیف کتاب‌های معتبر در معرفی هنر و خصوص هنرهای ایرانی به کودکان و نوجوانان و  گلی امامی به عنوان مترجمی پیشرو که بخش مهمی از کتاب‌های مهم ادبیات نوجوانان ایران را به فارسی ترجمه کرده، نشان ویژه دریافت می‌کنند.

لاک‌پشت پرنده فهرستی از کتاب‌های برتر هر فصل، برای کودکان و نوجوانان ایرانی است. این کتاب‌ها را گروهی از منتقدان، کارشناسان و نویسندگان کودک و نوجوان، با بررسی کتاب‌های هر فصل، انتخاب می‌کنند. افزون بر این هیئت داوران لاک‌پشت پرنده، کتاب‌های برگزیده‌ی هر سال را نیز انتخاب و به کتاب‌های برگزیده نشان‌های طلایی و نقره‌ای اهدا می‌کنند.

ششمین دوره اهدای نشان طلا ونقره لاک‌پشت پرنده یکشنبه ۶ اسفند از ساعت ۱۸ در فروشگاه مرکزی شهرکتاب واقع در خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از خیابان شهید مطهری، نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود.

در این مراسم هم چنین بیش از ۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم حضور دارند که با کودکان و نوجوانان و والدینشان دیدار و گفت‌وگو می‌کنند و کتاب‌هایشان را برای آنان امضا می‌کنند.