نبرد کاستاریکا با مدعیان سرشناس


تیم ملی فوتبال کاستاریکا با تیم های قدرتمندی در جام جهانی روسیه رقابت خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر؛ تیم ملی فوتبال کاستاریکا نمایندهٔ کشور کاستاریکا در مسابقات بین‌المللی است که زیر نظر فدراسیون فوتبال کاستاریکا فعالیت می‌کند. اولین بازی رسمی این تیم در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۱۹۲۱ میلادی در برابر تیم ملی فوتبال السالوادور برگزار شده‌است.

آنها از سال 1927 عضو فدراسیون بین المللی فوتبال بوده اند و عضو انجمن کنفدراسیون شمالی، آمریکای مرکزی وکارائیب از سال 1961 بوده و عضو اتحادیه فوتبال آمریکای مرکزی شدند. کاستاریکا موفقترین تیم ملی فوتبال در تاریخ آمریکای مرکزی است. آنها سه مسابقه قهرمانی کنکاچ (1963، 1969 و 1989) و یک پیشرو با هشت قهرمانی در Copa Centroamericana و سلف خود را برنده شده اند. کاستاریکا تنها تیم ملی در آمریکای مرکزی است که در چهار نسخه فیفای جام جهانی بازی کرده است. 

از اواخر دهه 1980، تیم به طور پیوسته به عنوان یک طرف رقابتی قابل توجه است و با عملکرد قابل توجهی در جام جهانی 1990 در ایتالیا ظاهر شد و پس از اتمام مرحله دوم در گروه اول در مرحله اول، زیر برزیل آنها همچنین موفق به دریافت جام جهانی 2002 و 2006 شدند.

در سال 2014، کاستاریکا بهترین عملکرد خود را در تاریخ انجام داد، اولین بار در گروه خود که شامل سه قهرمان جام جهانی سابق جام جهانی بود: اروگوئه، ایتالیا و انگلیس. در دور اول 16 یونان با پیروزی برابر یونان 5-3 را پس از یک قرعه کشی 1-1 شکست دادند. رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی برای اولین بار “تیکوس” توسط هلند نیز در پیروزی مجازات (3-4) پس از رسیدن گلزنی در تاریخ 5 جولای شکست خورد.

 

costa-rica--98765

 

خورخه لوئیس پینتو متولد ۱۶ دسامبر ۱۹۵۲ یک بازیکن فوتبال است.تیم ملی فوتبال کاستاریکا که برای صعود به تساوی خانگی مقابل هندوراس نیاز داشت، ابتدا با گل هرناندس برای هندوراس در دقیقه ۶۶ از میهمانش عقب افتاد، اما سرانجام در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه دوم توسط واتسون به گل تساوی دست یافت وبا تساوی یک-یک پس ازمکزیک،دومین تیم منطقه آمریکای‌شمالی درجام‌جهانی نام گرفت.در روز پایانی رقابت بین آمریکا ۱۲ و پاناما و هندوراس ۱۰ امتیازی برای به دست آوردن سهمیه سوم و معرفی نماینده چهارم برای بازی پلی‌آف با نماینده آسیا برگزار خواهد شد.