نباید تاوان ناکارآمدی شرکت ها را مردم پس بدهند/ نتوانستیم زنجیره تامین، توزیع و نظارت را به هم وصل کنیم


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه ناکارآمدی شرکت ها را نباید مردم تاوانشان را بدهند تصریح کرد: ما نتوانستیم زنجیره تامین، توزیع و نظارت را به هم وصل کنیم.

«محمد عزیزی»، در کتاب برترمه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه باید قبول کنیم که در شرایط فعلی در مواجه با تحریم ها  آمادگی کامل نداریم، گفت: از ماه ها قبل مشخص شد که تحریم ها باز می گردد  و ما نیز تجربه تحریم ها را داشتیم.  

وی تاکید کرد: خوشبختانه تا به امروز تحریم ها  نتوانسته بر ما غالب شود و این باعث دلگرمی است.

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تحریم ها گفت: با آمدن ترامپ مشخص بود که در این زمینه با این کشور دچار چالش می شویم. بعد دچار جنگ روانی شدیم و نتوانستیم مردم را خوب آماده کنیم.

عزیزی عنوان کرد: چنانچه فضای روانی جامعه اداره شود 50درصد موضوع حل می شود.ما نتوانستیم زنجیره تامین، توزیع و نظارت را به هم وصل کنیم. 

این نماینده مجلس ادامه داد:زمانی که نظارت کافی وجود نداشته باشد خودروساز با ارز دولتی که تخصیص یافته، چای ساز وارد می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه ناکارآمدی شرکت ها را نباید مردم  تاوانش را بدهند تصریح کرد: پراید، پژو  طی چندسال هیچ تغییری از لحاظ ظاهر و کیفیت نکرده و همان پراید در بازار به 40 میلیون تومان رسیده است. خودمان به خودمان رحم نمی کنیم.

عزیزی گفت: در بحث نظارت عملکرد خوبی نداشتیم. دولت باید با ابزارهای نظارتی در خصوص کالاهای اساسی که ارز دولتی به انها تخصیص یافته دقت بیشتری داشته باشد.