میرصادقی به تنهایی یک دانشگاه است


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

مدیرعامل خانه کتاب در بزرگداشت جمال میرصادقی مطرح کرد:

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳

 

 

نیکنام حسینی پور می‌گوید: جمال میرصادقی با سعی و تلاشی که در تربیت نسل‌ها داشته نقشی مهم در فرهنگسازی ایفا کرده است. کاش امثال او قابل تکثیر بودند.

میرصادقی به تنهایی یک دانشگاه است

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، نیکنام حسینی پور، مدیرعامل خانه کتاب در مراسم بزرگداشت جمال میرصادقی که عصر امروز یکشنبه 28 مرداد 1397 در سرای کتاب برگزار شد گفت: خانه کتاب در ربع قرن فعالیتی که داشته سعی کرده در مسیری حرکت کند که خانه اهل قلم و اندیشمندان باشد. در عصرهای کتابی که تا به حال برگزار شده سعی بر این بوده که تا حد امکان از اندیشمندان و اهل قلم و تحقیق در زمان حیات‌شان تقدیر صورت گیرد نه در زمان ممات‌شان.

مدیرعامل خانه کتاب افزود: در برنامه‌هایی که برای مفاخر ادبی و فرهنگی اختصاص دارد، تعداد انگشت شماری از آن‌ها در زمان حیات آن اندیشمند برگزار می‌شود. سلسله نشست‌های عصر کتاب تا پایان امسال ادامه خواهند داشت.

نیکنام حسینی‌پور درباره مقام جمال میرصادقی در نزد اهل فرهنگ عنوان کرد: میرصادقی معرف حضور اهل قلم هست و همه باکارگاه های داستان نویسی در خانه ایشان آشنا هستند. میرصادقی به تنهایی یک دانشگاه است و با سعی و تلاشی که در تربیت نسل‌ها داشته نقشی مهم در فرهنگ‌سازی ایفا کرده است. کاش امثال او قابل تکثیر بودند.

وی در انتها از نویسندگانی مانند فریبا وفی و منیرو روانی پور یاد کرد که از شاگردان کلاس‌های داستان‌نویسی جمال میرصادقی بودند.

در این مراسم اعضا هیئت مدیره خانه کتاب، محمدجواد مرادی‌نیا، علی‌اصغر محمدخانی، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و جمعی از نویسندگان و مترجمان از جمله احمد پوری، محمد حسن شهسواری، ضحی کاظمی، الهام فلاح، کامران محمدی، محسن حکیم معانی، اسدالله امرایی، مریم طاهری مجد، شقایق قندهاری و شهرام اقبال زاده نیز حضور داشتند.