«موزه خصوصی» معرفی می شود/ زن میانسالی با عتیقه جات قیمتی


نهمین نشست «تئاتر کاغذی» با معرفی، نمایشنامه خوانی و بررسی نمایشنامه «موزه خصوصی» برگزار می­ شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری کتاب برتر؛ نهمین نشست «تئاتر کاغذی» با حضور تهمینه محمدی، رضا شاهبداغی و بهزاد صدیقی توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران و با همکاری مؤسسه افرامانا عصر روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶ در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در نهمین نشست «تئاتر کاغذی» ابتدا نمایشنامه «موزه خصوصی» نوشته تهمینه محمدی توسط حسین جزجوادی، شکوفه جعفری، حمید دارابی و امیرا رضایی به کارگردانی حسین جزجوادی نقش خوانی می شود و سپس این اثر مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

نمایشنامه «موزه خصوصی» نوشته تهمینه محمدی در سال ۱۳۹۵ در ۵۳ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به همراه دو نمایشنامه «برف زمین را گرم می کند» نوشته مریم منصوری و «پروانه الجزایری» نوشته پیام لاریان، توسط انتشارات نمایش به قیمت ۱۸۰۰۰ تومان منتشر شد و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

«موزه خصوصی» روایتگر زنی میانسالی است که با انبوهی از عتیقه جات قیمتی در خانه ای خاک خورده در مرکز  شهر تهران زندگی می کند؛ هنرپیشه ای قدیمی، تنها و فراموش شده از یادها و خاطره ها، سخت گیر و متعصب در اصول و رفتاری که با ورود دختری جوان و اتفاقاتی که بعد از آن رقم می خورد، دچار دگرگونی می شود.

سلسله نشست های «تئاتر کاغذی» با هدف معرفی و بررسی نمایشنامه های منتشر شده جدید ایرانی هر ماه یک بار در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.