مشهدی‌ها در صدر پرفروش‌های عیدانه


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵

 

 

تنها پنج روز تا اتمام سومین طرح عیدانه کتاب زمان باقی است و در این شرایط؛ پردیس کتاب و شهرکتاب مشهد به صدرنشینی خود در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌های طرح، ادامه می‌دهند.

مشهدی‌ها در صدر پرفروش‌های عیدانه

 

به محقق خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر)، دو کتاب‌فروشی پردیس کتاب و شهر کتاب مشهد که در طرح‌های حمایتی گذشته نیز همواره جزو پرفروش‌ها بوده‌اند، در طرح عیدانه کتاب به ترتیب رتبه‌های نخست و دوم پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

مطابق با اطلاعات استخراج شده از سامانه اختصاصی عیدانه کتاب، پردیس کتاب با فروش بیش از 9600 نسخه کتاب، نسبت به شهر کتاب مشهد که حدود 6600 نسخه کتاب در قالب طرح عیدانه کتاب فروخته است، فاصله زیادی دارد و میزان فروش 8 کتاب‌فروشی دیگر به نسبت کمتر بوده و تا مرز 4500 نسخه می‌رسد.
 

فهرست 10 کتابفروشی پرفروش 
 

 
رتبه
کتاب‌فروشی شهر
1 پردیس کتاب مشهد
2 شهرکتاب مشهد
3 کتاب فرازمند رشت
4 شهرکتاب مرکزی تهران
5 شهرکتاب اصفهان(چارباغ بالا) اصفهان
6 انتشارات امام تهران
7 شهرکتاب رشت
8 نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام اهواز
9 شهر کتاب همدان
10 شهر کتاب(شعبه نظر غربی) اصفهان

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

همچنین مطابق با اطلاعات ثبت شده، استان خراسان رضوی جایگاه نخست را در فهرست پرفروش‌ترین استان‌ها به خود اختصاص داده و تهران و اصفهان به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را دارند.

 
 سومین طرح عیدانه کتاب که در آغاز از 22 اسفند تا 12 فروردین ماه و با یارانه 2 میلیاردتومانی برنامه‌ریزی شده بود، به صلاح‌دید مجریان طرح به مناسبت روز پدر و همچنین روز جمهوری اسلامی سه روز دیگر(یعنی تا 15 فروردین ماه) تمدید شد و سقف یارانه نیز با افزایش ۵ میلیارد ریالی به ۲۵ میلیارد ریال رسید.