مدرسه موقوفه”توفیق” زنجان به بهره‌برداری رسید


همزمان با سفر رئیس سازمان نوسازی و مدارس مدرسه ۱۸ کلاسه موقوفه توفیق با حضور جمعی از مسؤولان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر از استان زنجان؛  این آموزشگاه توسط خیر مدرسه‌سمدرسه موقوفه”توفیق”از غلامحسین مطهری با زیربنای ۴ هزار و ۷۰۰ متومربع و مساحت این مدرسه ۲ هزار و ۳۵۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان با اشاره به اینکه این مدرسه سیزدهمین پروژه احداثی توسط این خیر است؛ عنوان کرد: از همه همکاران در بهره‌برداری این قدردانی می‌کنم. 

جهانگیر صفری با اشاره به تعهدات خیرین در چهار سال اخیر عنوان کرد: تعهدات خیرین نیک‌اندیش استان زنجان ۲۹ پروژه و با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان بوده که از این تعداد هفت پروژه تحویل و تعدادی پروژه‌های دیگر نیز دارای پیشرفت فیزیکی هستند. 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته با نگاه مثبت سازمان نوسازی ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های خیرساز کمک شده است؛ ادامه داد: چند پروژه از سال باقی مانده که پیشرفت فیزیکی آن افزایش یافت. 

رئیس اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲ میلیارد تومان کمک و اعتبار استانی تهیه شده است؛ ادامه داد: امسال نیز ۴ میلیارد تومان از استان برای پروژه‌های مشارکتی دریافت شده است. 

صفری خاطر نشان کرد: چندین پروژه مدرسه سازی در استان زنجان مانند مدرسه دکتر شقاقی؛ دکتر صالحی صائین قلعه؛ کرد بچه ابهر؛ کانون فغفوری و مدرسه احمد کندی سال‌ها راکد باقی مانده بود که هم اکنون فعال و آماده تحویل شده است. 

استاندار زنجان نیز در این مراسم با گرامیداشت ماه محرم اظهار کرد: امید است خداوند قدرت درک قیام عاشورا را به ما بدهد. 

اسدالله درویش امیری با اشاره به اینکه امروز یکی از زیباترین اقدامات خیرخواهانه در این مدرسه به بهره‌برداری می‌رسد؛ تصریح کرد: در این زمینه از مجمع خیرین مدرسه ساز استان و غلامحسین مطهری که برای ایجاد سرپناه دانش‌آموزان برای چند نسل مدرسه می‌سازند قدردانی می‌کنم. 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ خیر و خیرات در جامعه ایرانی و اسلامی ما ریشه تاریخی دارد؛ اضافه کرد: مردم با فرهنگ وقف؛ ایثار؛ فداکاری و … ورود پیدا می‌کنند و از آنچه در زندگی جمع کرده‌اند در راستای دفاع از انسانیت هزینه می‌کنند. 

فعالیت ۳۶۰ مؤسسه و خیریه در زنجان

درویش امیری با اشاره به اینکه بیش از ۳۶۰ مؤسسه و خیریه در استان زنجان فعال است؛ تصریح کرد: این مؤسسات در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کند. 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه راه و نگاه خیر نیک اندیش مدرسه‌ساز در جامعه باقی خواهند ماند؛ تصریح کرد: این مدرسه محل پرورش دانشمندان بزرگی چون استاد ثبوتی؛ روزبه و مدیران بزرگی چون انصاری است. 

وی با اشاره به طراحی خوب مدرسه توفیق عنوان کرد: این مدرسه نیز تلفیقی از معماری نوین و سنتی است.

باید در راستای توسعه همراه آموزش و پرورش حرکت کرد

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نادیده گرفتن شدن فرهنگیان؛ آموزش و پرورش و نوسازی در کشور عنوان کرد: بخشی از این کوتاهی‌ها از سوی نمایندگان مجلس بوده است. 

احمد بیگدلی با اشاره به اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس کشور تبدیل به ستادی برای مقابله با دشمن شده بود؛ ادامه داد: امروز نیز جنگ؛ جنگ اقتصادی است و باید همه با هم جبهه باشیم.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان ذخیره و آینده کشور هستند؛ بیان کرد: هر جا پیشرفت و توسعه در کشور ایجاد شود؛ دانش‌آموزان هستند و باید در راستای توسعه همگام و همراه آموزش و پرورش باشیم. 

افزایش تعهدات خیرین در سال‌جاری 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدرسه خانه دوم دانش آموزان است؛ عنوان کرد: اثر معماری مدارس در روح و روان دانش آموزان موثر است. 

مهرالله درخشان مهر با اشاره اینکه مدارس یادگاری حاکمیت در گذشته بوده است؛ اضافه کرد: باید علاوه بر طراحی به استحکام بناها هم توجه شود تا بتوانند در فرهنگ مردم پایدار باشد. 

وی از افزایش تعهدات خیرین در مدرسه‌‌سازی خبر داد و افزود: سهم خیرین در سال گذشته ۸۷۰ میلیارد تومان بوده که در سال جاری این تعهد یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.