مجموعه شعر افشین داورپناه منتشر شد


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲

 

 

مجموعه شعر «در من این گونه پرواز کن»، اثر افشین داورپناه از سوی نشر ثالث راهی بازار نشر شد.

مجموعه شعر افشین داورپناه منتشر شد

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، افشین داورپناه، روزنامه‌نگار، نویسنده و شاعر به‌تازگی دست به انتشار مجموعه شعری به نام «در من این گونه پرواز کن» زده است که این مجموعه در دومین روز از نمایشگاه کتاب تهران در سوی غرفه نشر ثالث عرضه شده است.
 
شعرهای این مجموعه شامل شعرهایی است که این مدرس دانشگاه بین سال های 83 تا 93 سروده است؛ شعرهایی که در انتهای بسیاری از آنها تاریخ سرودن‌شان ذکر شده است.

این مجموعه شامل 145 شعر کوتاه و بلند است که این شاعر در آن دست به تجربه‌های مختلفی زده است و مخاطب فضاهای مختلفی را روبه‌روی خود می‌بیند.

بیشتر کارهای این مجموعه عاشقانه است اما در میان آثار شعرهایی با زمینه سیاسی و اجتماعی نیز دیده می‌شود که این آثار نیز در دل خود به داستانی عاشقانه اشاره دارند.

در یکی از شعرهای این مجموعه که سال 85 نوشته شده است، می‌خوانیم:

«احمدی‌نژادِ دولت تو می‌شوم
با شعار مهرورزی
وقتی
از اصول
عدول کرده‌ای
کابین تو
کابینه‌ی من است
بی حضور هیچ نخبه‌ای
و روشنفکران تنم
به پسوها خزیده‌اند
.
سفرهای استانی من در تو
دیری است
آغاز شده است
و من
به ویرانی‌های
فرجام این دولت مستجعل
نمی‌اندیشم!»
 
 

 
افشین داورپناه، سردبیر خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر)، مردم‌شناس و عضو هیئت علمی و مدیر گروه «پژوهش هنر» پژوهشکده فرهنگ و هنر است،پیش از این یک‌بار در جشنواره پژوهش سال، به عنوان پژوهشگر برتر در حوزه مطالعات مردم‌شناسی ایران برگزیده شده‌ است. از او کتب و مقالات و پژوهش‌های متعددی در حوزه فرهنگ و هنر منتشر شده که از جمله می‌توان به آثاری چون کتب «کاربرد نمادها و نشانه‌های در فضاهای شهری»، «اتنوموزیکولوژی در ایران» و «مبانی هنرهای تجسمی»، «طرح جامع تبلیغات محیطی کلان‌شهر تهران» و … اشاره کرد.

مجموعه شعر «در من این گونه پرواز کن»، اثر افشین داورپناه در 162 صفحه، شمارگان 550 نسخه و به بهای 15 هزارتومان از سوی نشر ثالث منتشر شده است.