مایلیم از توانایی های ایران در زمینه ایجاد زیر ساخت های ورزشی بهره مند شویم


وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران امروزچهارشنبه، با رئیس سازمان دولتی امور جوانان و ورزش قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری کتاب برتر، دکتر سلطانی فر، در حاشیه چهارمین اجلاس وزرای ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی در دیدار با «کانات آمانکولف»، گفت: ایران در زمینه احداث و اجرای پروژه های ورزشی مانند ساخت استادیوم های بزرگ تا ظرفیت 75هزار نفری و سالن های سرپوشیده تا ظرفیت شش هزار نفری تجربیات خوبی داشتیم که می توانیم از این تجربیات و دانش در کشور شما استفاده کنیم.

وی همچنین از آمادگی کشورمان برای برگزاری ارودهای مشترک ورزشی خبرداد و گفت: با توجه به ظرفیت های دو کشور امکان همکارهای مشترک بین دو کشور در سطح گسترده وجود دارد. 

سلطانی فر گفت: بر اساس سیاست دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران ؛ همه ظرفیت های کشور می تواند در اختیار کشور دوست و همسایه قرار بگیرد.

وی با اشاره به توانمندی کشورمان درزمینه رشته های مختلف ورزشی،گفت: می توانیم از طریق در اختیار گذاشتن مربیان و مدرسان به توسعه رشته های مختلف قرقیزستان کمک کنیم.

سلطانی فر گفت: مایلیم از توانمندی های قرقیزستان در رشته هایی که این کشور در آنها سرآمد است، بهره مند شویم.

وی افزود: در زمینه توانمند سازی جوانان نیز، تلاش کردیم برای مشارکت جوانان در امور مختلف سازمان های مردم نهاد را گسترش بدهیم و دستاوردهای خوبی در سال های اخیر داشتیم و با توجه به اشتراکات زیادی که بین جوانان دو کشور وجود دارد ، علاقمند به تعامل بین سازمان های مردم نهاد جوانان بین دو کشور هستیم.

رئیس سازمان دولتی امور جوانان و ورزش قرقیزستان، نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و قرقیزستان در حوزه ورزش به ویژه کشتی بسیار صمیمانه است.

کانات آمانکولف افزود: دستاوردهای ورزشکاران ایرانی در رشته های مختلف نشانگر توجه دولت ایران به توسعه وزرش است.

وی افزود: ما آماده تبادل تجربه با ایران هستیم ،همچنین مایلیم از توانایی های ایران در زمینه ایجاد زیر ساخت های ورزشی بهره مند شویم.

این مقام قرقیزستانی از ورزشکاران ایران برای حضور در مسابقات جهانی عشایر که سپتامبر 2018 در قرقیزستان برگزار می شود ، دعوت کرد.

چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی امروز در باکو شروع شد و تا فردا ادامه خواهد داشت.