فعالان نشر حوزه نابینایی ناشران حقیقت هستند


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد

برای دستیابی به حقیقت باید چشم بصر را بست

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵

 

 

فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی کتاب نابینایی و کم‌بینایی ضمن اشاره به جایگاه مولفان نابینا و کم‌بینا در جامعه ایرانی گفت: ناشران حوزه کم‌بینایی و نابینایی ناشران حقیقت هستند که خود را وقف این خدمت بزرگ کرده‌اند.

فعالان نشر حوزه نابینایی ناشران حقیقت هستند

 

به‌محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی کتاب نابینایان و کم‌بینایان با حضور نیکنام حسینی‌پور، سرپرست موسسه خانه‌ کتاب، علی‌اکبر جمالی، رئیس انجمن نابینایان ایران، افشین داورپناه، معاون فرهنگی موسسه خانه‌ کتاب و منصور شادکام، دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی کتاب نابینایی و کم‌بینایی عصر دوشنبه (7 اسفندماه) در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
 
فقهی‌زاده با بیان این مطلب که بصیرت، شرط حضور در همه کارهاست، گفت: بصیرت گاه در افرادی که نقص عضو دارند بیشتر و برجسته‌تر نمود پیدا می‌کند. باید اعتراف کنیم که گاه بصر، راه بصیرت را می‌بندد و گاه برای فهم و دستیابی به حقیقت باید چشم بصر را بست تا فهم و دریافت بهتری کسب کرد. بصیرت اما سهم هیچ‌گروهی شامل بینایان و نابینایان نیست. می‌توان ظاهرا بینا بود و بصیر نبود.
 
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: کتاب سرچشمه بینایی است که گاه به دست توانمند نابینایان و کم‌بینایان تولید می‌شود. سرچشمه بینایی در فهم عمیق ریشه دارد و آنان که تولیدکننده سرچشمه عظیم بینایی‌اند، خودشان بینش و بصیرت بزرگی دارند. از بهترین اندیشه‌ورزان جامعه اسلامی و دینی کسانی هستند که از نعمت بینایی برخوردار نبودند یا سهم اندکی داشتند. خوشحالیم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که قشر فرهیخته نابینایان، عزیز هستند.
 
فقهی‌زاده ادامه داد: ناشران حوزه کم‌بینایی و نابینایی ناشران حقیقت هستند که خود را وقف این خدمت بزرگ کرده‌اند. بسیار خوشبختیم که «ناشران بینایی» پا جای پیامبر رحمت گذاشتند و مایه‌های هدایت را تقدیم و زندگی خود را خالصانه وقف کردند.
 
این عضو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدام قابل توجه انجمن نابینایان در انتشار فرهنگنامه نخبگان نابینای قرآنی گفت: فرهنگ به هیچ گروه خاص تعلق ندارد. فرهنگ همگانی و بهره‌مندی از آن نیز همگانی است.