فروش صدمیلیونی کتاب الکترونیک در آلمان


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰

, مترجم : محمد حسن لو

 

 

شرکت‌های آلمان می‌گویند در نیمه ابتدایی سال 2018 میلادی نرخ فروش کتاب الکترونیک در این کشور رشد چشمگیری داشته است.

فروش صدمیلیونی کتاب الکترونیک در آلمان

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر) به نقل از دیجیتال ریدر، آمارهای اعلام شده از بازار کتاب کشور آلمان نشان می‌دهد نرخ فروش کتاب الکترونیک در نیمه ابتدایی سال 2018 میلادی در این کشور اروپایی افزایش داشته است. گروه‌های انتشاراتی می گویند حدود 100 میلیون یورو فروش کتاب الکترونیک در این مدت تخمین زده می‌شود.

گروه تجاری انتشاراتی بورسورین و گروه رسانه‌ای جی.اف.کا (GfK) کشور آلمان با انتشار آماری نسبی از فروش بالای کتاب الکترونیک در سال جدید میلادی خبر دادند. آمارهای به دست آمده و نظرسنجی از 25هزار مشتری ثابت محصولات این شرکت‌ها نشان می‌دهد فروش کتاب الکترونیک در صدر محصولاتشان قرار داشته است.

طبق محقق شرکت‌های آلمانی در نیمه اول سال جدید بیش از 16 میلیون کتاب الکترونیک فروش رفته است که نزدیک به 100 میلیون یورو قیمت دارد. این میزان درآمد از فروش کتاب‌های الکترونیک در حالی تخمین زده می‌شود که قیمت این کتاب‌ها به طور متوسط در آلمان حدود 4درصد کاهش داشته است.

کارشناسان اقتصادی در آلمان اعتقاد دارند فروش بالای کتاب الکترونیک در آلمان بیشتر به خاطر کاهش قیمت‌های این نوع کتاب‌ها در این کشور بوده است.