عیدانه کتاب در آستانه فروش 10 میلیاردی


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳

 

 

در شرایطی که کمتر از یک‌هفته تا پایان سومین طرح عیدانه کتاب باقی مانده، آمارها حاکی از آن است که بیش از 93 میلیارد ریال کتاب در این طرح به فروش رفته است.

عیدانه کتاب در آستانه فروش 10 میلیاردی

 

 به محقق خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(کتاب برتر)، مطابق با آخرین آمارهای مربوط به عیدانه کتاب (صبح دهم فروردین)، علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در ایام برپایی این طرح، بیش از 423 هزار نسخه کتاب از کتاب‌فروشی‌های عضو در سراسر کشور خریداری کرده‌اند که مبلغ کل این کتاب‌ها، بیش از 9 میلیارد و 300 میلیون تومان ثبت شده است.

در این طرح 793 کتاب‌فروشی ثبت‌نام کرده‌اند که 188 کتاب‌فروشی از شهرستان‌ها و 605 کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها واقع شده‌اند و آمارهای فروش نشان‌گر آن است که کتاب‌فروشان استان تهران با فروش بیش از یک میلیارد و 300 میلیون تومانی، بیشترین مبلغ فروش در هفده روز اول عیدانه را به خود اختصاص داده‌اند. در این جدول استان اصفهان و خراسان رضوی جایگاه‌های دوم و سوم را دارند.

لازم به یادآوری است که استان تهران با 123 کتاب‌فروشی، بیشترین کتاب‌فروشی عضو را در میان دیگر استان‌های کشور در این طرح دارد و خراسان رضوی و اصفهان با 93 و 92 کتاب‌فروشی عضو در جایگاه‌ دوم و سوم قرار دارند. همچنین استان کهکیلویه و بویراحمد تنها با 3 کتاب‌فروشی، کمترین عضو را در سومین طرح عیدانه کتاب دارد.
 
فهرست 10 کتابفروشی پرفروش 
 

 
رتبه
کتاب‌فروشی شهر
1 پردیس کتاب مشهد
2 شهرکتاب مشهد
3 کتاب فرازمند رشت
4 انتشارات امام تهران
5 شهرکتاب مرکزی تهران
6 شهرکتاب اصفهان(چارباغ بالا) اصفهان
7 شهرکتاب رشت
8 نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام اهواز
9 شهر کتاب همدان
10 کتاب رشد (شعبه نادری) اهواز

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

سومین طرح عیدانه کتاب که در آغاز از 22 اسفند تا 12 فروردین ماه و با یارانه 2 میلیاردتومانی برنامه‌ریزی شده بود، به صلاح‌دید مجریان طرح به مناسبت روز پدر و همچنین روز جمهوری اسلامی سه روز دیگر(یعنی تا 15 فروردین ماه) تمدید شد و سقف یارانه نیز با افزایش ۵ میلیارد ریالی به ۲۵ میلیارد ریال رسید.