عقاب‌های سبز به پرواز فکر می‌کنند


تیم ملی فوتبال نیجریه در جام جهانی با تیم های آرژانتین، کرواسی و ایسلند همگروه است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر؛ تیم ملی فوتبال نیجریه در گروه چهارم جام جهانی با تیم های آرژانتین، کرواسی و ایسلند قرار دارد و بازی های دشواری در انتظار این تیم آفریقایی است.

در آوریل 1994، ایگلز سوپر 5 در رده بندی فیفا قرار گرفت، بالاترین رتبه و موقعیت فیفا که تاکنون توسط یک تیم فوتبال در آفریقا بدست آورد. در طول تاریخ، این تیم برای شش جام هفت فای (از سال 2018) شش نفره شده است، تنها جام جهانی 2006 که در آلمان میزبان است، از دست رفته است و سه بار به 16 بار رسیده است. آنها تنها تیم آفریقایی بودند که برای هر دو مسابقات 2014 و 2018 واجد شرایط بودند. اولین نمایش جام جهانی آنها نسخه 1994 توسط ایالات متحده برگزار شد.

گرنوت روئر سال‌ها در تیم ملی مختلف در آفریقا مربیگری کرد تا هدایت سوپرعقاب‌ها را تصاحب کند. روئر در سال 500 هزار یورو درآمد دارد ولی اندیشه‌های او باعث شده تا نیجریه نسبت به تیمی که در سال 2014 وارد جام جهانی شد، متفاوت‌تر باشد و امیدها به آن بیشتر باشد. مدافع سابق تیم ملی آلمان شرقی حالا در کسوت مربیگری این فرصت را دارد تا خودش را به فوتبال دنیا بیش از گذشته اثبات کند چرا که او تا به حال سرمربی تیمی در جام جهانی نبوده است. البته روئر به خوبی می‌داند که تیمش در گروهی سخت و دشوار قرار گرفته است.

در ادامه رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه، نیجریه به مصاف زامبیا رفت و با یک گل به پیروزی رسید تا راهی جام‌جهانی شود.تک گل این بازی را ایوبی در دقیقه 73 به ثمر رساند. نیجریه با این پیروزی 13 امتیازی و راهی جام جهانی شد و نخستین تیم آفریقایی است که جواز حضور به روسیه را گرفته است.

 

نیجریه

 

اسامی بازیکنان نیجریه برای حضور در این رقابت‌ها اعلام شد. گرنوت روهر سرمربی آلمانی تیم ملی نیجریه، تصمیم گرفت که فهرست اولیه بازیکنان این کشور برای حضور در جام جهانی را اعلام کند.

دروازه‌بان‌ها:

ایکیچوا ازنوا (انیمبا)

دانیل آکپی (چیپا یونایتد)

فرانسیس اوزوهو (دپورتیوو فابریل)

دله آجیبویه (دله آجیبویه)

مدافعان:

ویلیان اکونگ (بورسااسپور)

لئون بالوگان (ماینتس)

اولالووا آینا (هال سیتی)

کنت اومرو (کاسیم پاشا)

برایان ایدیو (آمکار)

چیدوزی آوازیم (نانت)

عبدالله شیهو (بورسااسپور)

تایرون ایبوهی (دن هاخ)

الدرسون (بروخه)

استفان ازه (لوکوموتیو)

هافبک‌ها:

یان اوبی میکل (تیانجین)

اوگینی اونازی (ترابوزون)

ویلفرد اندیدی  (لسترسیتی)

اوچه آگبو (استاندارد لیژ)

اوگنکارو اتبو (لاس پالماس)

جوئل اوبی (تورینو)

میکل آگو (بورسا اسپور)

جان اوگو (هاپوئل)

مهاجمان:

اودیون ایگالو (چانگچون)

احمد موسی (زسکا مسکو)

ویکتور موسی (چلسی)

آلکس ایوبی (آرسنال)

کلیچی ایهیناچو (لسترسیتی)

موسی سیمون (خنت)

جونیور لوکوسا (کانو)

سیمون نووانکو (کروتونه)