عبور مقتدرانه سرو قامتان ایران از دیوار چین


تیم ملی ایران در نخستین مسابقه خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با اقتدار چین را شکست داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر، در چارچوب هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۶ مقابل تیم والیبال چین که «رائول لوزانو» سرمربی سابق والیبال ایران را روی نیمکت خود داشت، صف آرایی کرد.

ست اول : ایران 25 – چین 19

ترکیب تیم ملی والیبال ایران: سعید معروف، امیر غفور، فرهاد قائمی، مهدی مرندی، علی شفیعی و میلاد عبادی پور

ترکیب تیم ملی والیبال چین: داشویی جی ، روی لی، هایکیسنگ دی، لونگای چی، جیهونه تانگ، تیانی مائوس

تیم ملی والیبال ایران با پیراهن قرمز رنگ در سمت چپ زمین مقابل آبی و سفیدپوشان چین قرار گرفت.

بازیکنان ایران از ابتدای این ست و این بازی تیم برتر میدان بودند. به ویژه در زدن سرویس و دفاع روی تور خوب عمل کردند و به نظر می‌رسید با آنالیز کامل مقابل تیم ملی چین قرار گرفته‌اند.

ست دوم : ایران 25 – چین 20

بازیکنان ایران در ست دوم نیز بهتر از حریف آسیایی خود بازی کردند هر چند به نظر می‌رسید چینی‌ها نسبت به ست اول کم اشتباه تر کار کنند.

بازیکنان ایران مقابل سرمربی قبلی خود سرشار از انگیزه بودند و نمایش خوب آن‌ها موجب شده بود به خوبی کسب امتیاز کنند.

با وجود اینکه چینی‌ها پرتلاش بودند اما تیم ایران با کتاب برترمه‌های دقیق در حملات سرعتی و تمرکز روی دریافت‌های اول توانست اختلاف امتیاز زیادی ایجاد کند و با حاشیه امن به کار خود در این ست ادامه دهد.

ست سوم : ایران 25 – چین 15

بازیکنان چین برای جبران دو ست باخته، به ست سوم پا گذاشت و سه امتیاز نخست ست سوم را به نام خود ثبت کرد. همین موضوع موجب شد کولاکوویچ به منظور جلوگیری از روند امتیازگیری این تیم ، وقت استراحت درخواست کند.

رائول لوزانو در این ست تغییرات اندکی در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود که نشان می‌داد در تلاش است که بازنده این ست نباشد.

با این وجود بازیکنان ایران در این ست نیز خیلی زود تیم برتر میدان شدند و چینی‌ها نتوانستند برتری خود را حفظ کنند.

رائول لوزانو در وقت‌های استراحت این بازی با داد و فریاد سعی در وارد کردن شوک به بازیکنانش بود و مشخص بود به شدت از دست بازیکنانش عصبانی است.

عملکرد خوب بازیکنان ایران حتی وقتی با 9 امتیاز اختلاف پیش افتاده بودند، ادامه داشت و بازیکنان تا امتیاز پایانی جنگیدند و عقب نشینی نکردند.

شاگردان کولاکوویچ در این ست با اختلاف امتیاز عالی و نتیجه 25 بر 15 توانست برنده ست شده و در مجموع 3 بر صفر برنده این مسابقه شود.

تیم ملی والیبال ایران که در دو هفته نخست لیگ جهانی نمایش چندان امیدوار کننده‌ای نداشت ، اما در دیدار مقابل تیم ملی چین با نمایشی کم نقص، شاداب و با کیفیت فنی بالا به یک پیروزی خوب رسید تا نشان دهد در این هفته به دنبال جبران ناکامی‌های قبلی است.

تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات هفته سوم خود فردا نبردی سخت با تیم قدرتمند برزیل خواهد داشت. بازی سختی که برای شاگردان ایگور کولاکوویچ یک چالش بزرگ به شمار می‌رود.