طرح تکمیلی فولاد اسفراین با ارزش 600 میلیارد تومان امسال به بهره برداری می رسد


نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بهره برداری طرح تکمیلی فولاد اسفراین با ارزش 600 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب برتر ؛ هادی قوامی در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال جاری اظهار کرد : امسال شاهد  بهره برداری از طرح تکمیلی فولاد اسفراین به ارزش 600 میلیارد تومان می باشیم .

وی افزود : امیدواریم در سال ۹۷ وزارت نفت ۳۰ تا ۴۰ هزار تن ازلوله های جداری نفت که در شرکت لوله گستر اسفراین تولید می شود را از این واحد تولیدی خریداری نماید که این امر باعث افزایش تولید شمش در مجتمع صنعتی اسفراین نیز خواهد شد.

قوامی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد : باید دیوار تعرفه ها را برای حمایت از تولید کالاهای ایرانی افزایش دهیم تا بتوانیم یک حاشیه ی امن برای حمایت از کالای ایرانی ایجاد شود.

وی  در ادامه  بر تولید محصولات با کیفیت ایرانی برای حمایت از تولیدات داخلی تاکید کرد و افزود  :  نمونه این امر تولیدات با کیفیت شرکت اذین فورج اسفراین بیش از ۴۰۰ قطعه صنعتی می باشد که به بازار عرضه می شود وحتی بخشی از تولید های این شرکت در کشور المان نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

قوامی گفت : برای چهار بانده کردن محور اسفراین به سبزوار و بجنورد یک ردیف ملی در سال ۹۷ ایجاد شده است که برای امسال این ردیف بودجه ای مبلغ ۳ میلیارد تومان اعتبار دارد

معاون سازمان کتاب برترمه و بودجه استان خراسان شمالی نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید فرصت های خوبی را برای استفاده از فایناس و صندوق توسعه ملی ایجاد کرده است که  اختصاص مبلغ ۱۴ هزار میلیارد تومان برای بافت های فرسوده و سیستم آبیاری نوین در بخش کشاورزی نمونه ای از این فرصت ها می باشد.

فرماندار اسفراین نیز در این جلسه از ممنوعیت خرید محصولات خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود برای ادارات دولتی اسفراین خبر داد.

 

 

خبرنگار : اکرم عباسی