شش مجتمع آب معدنی جدید در نیر به بهره برداری می رسد


استاندار اردبیل گفت: شش مجتمع آب معدنی در شهرک تخصصی آب شهرستان نیر تا پایان مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش کتاب برتر،مهندس اکبر بهنام جو در جریان بازدید از شرکت های آب معدنی درحال احداث در شهرک تخصصی آب شهرستان نیر اظهار داشت:با رفع موانع از سوی دستگاه های متولی و بانک های عامل تعداد شرکت های تولید آب معدنی در این شهرک به ۱۲ مورد می رسد و برای 200 نفر به صورت مستقیم و 1000 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولین و بزرگترین شهرک تخصصی آب در شهرستان نیر راه اندازی شده است افزود: این شهرک در سال۸۲ مصوب شده و تاکنون ۶ مجتمع آب معدنی با برندهای متفاوت به سراسر کشور ارسال می شود.

مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه راه اندازی واحدهای جدید و فعالیت شرکت های موجود با تمام ظرفیت می تواند در اقتصاد منطقه تحول ایجاد کند اضافه کرد: وجود آب گرگر از چشمه های دامنه سبلان در این منطقه از نعمات الهی است و با راه اندازی کارخانه های متفاوت و رقابت با سایر شرکت ها، شاهد ارزش افزوده بیشتر تولیدات خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند افزود: با حل برخی از مشکلات موجود در راه اندازی شرکت ها تسریع و از نیروی انسانی بومی جهت اشتغال استفاده خواهد شد.

مهندس بهنام جو همچنین از محل فرآوری وتولید گیاهان دارویی در شهرک صنعتی شماره ۲ بازدید کرد و تاکید کرد: با بررسی همه جوانب شهرک تخصصی دارویی با برند معتبر در اردبیل راه اندازی شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با راه اندازی این شهرک تا ۲ سال آینده بیش از۷۰۰نفر متخصص در این بخش شاغل می شوند افزود: علاوه بر آن تعداد اشتغال غیر مستقیم نیز افزایش یافته و با همکاری دانشگاه های استان داروسازی صنعتی و شیمیایی نیز راه اندازی می شود.

وی افزود: در بحث اشتغال باید حدالامکان از نیروهای بومی استفاده شود و راه اندازی شهرک های تخصصی در تحقق ایجاد ۲۰ هزار شغل موثر است.

در این بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استاندار را همراهی می کردند.