سال جدید را به احترام هموطنان ایرانی خود جشن می‌گیریم/ استقلال می‌تواند فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شود


پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: خانواده من به عنوان نمادسال جدید سفره هفت‌سین برپا می‌کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری کتاب برتر؛ ژورس غازاریان، پیشکسوت ارمنی تیم فوتبال استقلال با تبریک سال نو به هموطنان ایرانی در گفتگو با خبرنگار کتاب برتر، اظهار کرد: به احترام هموطنان ایرانی خود سال نو را جشن می‌گیریم. خیلی کم پیش میاید که ارمنی‌های مقیم ایران سفره هفت سین را مهیا کنند اما خانواده من به عنوان نماد سال جدید سفره هفت سین برپا می‌کنند.

وی ادامه داد: عاشق شادی هستیم و به مناسبت‌های مختلف شادی خواهیم کرد. علاوه بر جشن کریسمس در جشن سال نو ایرانی‌ها هم شرکت می‌کنیم و امیدوارم که سال جدید برای هموطنان ایرانی‌ام سال بسیار خوبی باشد.

غازاریان درباره وضعیت تیم ملی ایران در سال 96، بیان کرد: بر اساس آمار و ارقام کی‌روش در رقابت‌های جام جهانی عملکرد خوبی داشت امابرای حضور موفق در رقابت‌های جام جهانی 2018 نیاز به مسابقات تدارکاتی بسیار خوب داریم. کی‌روش توانسته تیم ملی ایران را به جایگاه خوبی برساند اما این کافی نیست زیرا اکنون تیم ملی از بازیکنان مناسبی برخوردار است و کی‌روش می‌تواند با قوای بیشتری به مصاف تیم‌های قدرتمند برود.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی با تیم‌های قدرتمندی بازی خواهد کرد که توانستند قهرمان جام ملت‌های اروپا و جام جهانی شوند، اضافه کرد: برای آنکه بتوانیم مقابل اسپانیا، پرتغال و مراکش بازی خوبی داشته باشیم باید بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های قدرتمند انجام دهیم.

غازاریان درباره وضعیت تیم استقلال در سال 96، اضافه کرد: استقلال فصل را خوب شروع نکرد اما با ورود شفر توانست به رشد و پیشرفت خوبی برسد، اگر شرایط آمدن این مربی آلمانی زودتر بود به احتمال بسیار استقلال در صدر جدول لیگ برتر قرار می‌گرفت. استقلال در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم توانسته عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد و این تیم شفر می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا به فینال برسد.

وی با تاکید بر اینکه پرسپولیس به دلیل ثبات در مدیریت توانست در جایگاه خوبی قرار گیرد، اشاره کرد: اگر ثبات لازم در تیم‌های ایرانی وجود داشته باشد، اکثر تیم‌ها همانند پرسپولیس می‌توانند به جایگاه مناسبی برسند. پیکان هم در این دوره از رقابت‌ها توانست امتیازهای خوبی برسد به دلیل آنکه از ثبات مدیریتی خوبی برخوردار بود توانست نسبت به سایر تیم‌ها در جایگاه خوبی قرار گیرد.

پیشکسوت استقلال درباره وضعیت جدول لیگ برتر، بیان کرد: تیم نخست با تیم دوم پانزده امتیاز اختلاف دارد و تفاضل گل تیم چهارم در لیگ برتر منفی یک است که این نشان از عدم کتاب برترمه ریزی مناسب تیم‌ها است. امسال جدول لیگ جذاب نبود و تیم‌ها با چند برد توانستند به بالای جدول برسند. امیدوارم فصل آینده با کتاب برترمه ریزی مناسب لیگ خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای آنکه لیگ قوی داشته باشیم نیاز داریم تا کتاب برترمه ریزی مناسبی در سازمان لیگ انجام دهیم، بیان کرد: باید کتاب برترمه ریزی به شکلی باشد تا تیم‌ها بتوانند در زمان معین آماده شوند و رقابت‌های لیگ به این شکل فشرده نشود که با برگزاری لیگ حذفی و آسیا بازیکنان آسیب ببینند. در انگلستان هم در طول فصل تیم‌ها درگیر چهار جام هستند اما به دلیل کتاب برترمه ریزی خوب هرگز با آسیب دیدگی و خستگی مواجه نخواهند شد.

غازاریان با اشاره اینکه امیدواریم سال آینده وضعیت فوتبال ایران در شرایط بسیار خوبی قرار گیرد، اضافه کرد: حضور شفر و برانکو در استقلال و پرسپولیس باعث شد که سرخابی‌های پایتخت به کیفیت لازم برسند. یکی دو تیم لیگ برتری اگر از مربیان خوب اروپایی برخوردار باشند لیگ ایران جذاب تر خواهد بود.

وی در پایان درباره عملکرد کی‌روش در تیم ملی، گفت: تیم ملی کشورمان با حضور کی‌روش در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و این شرایط برای تیم ملی ایران که مدتی در افول بود مناسب است اما اکنون انتظارات از تیم ملی افزایش پیدا کرده و نیاز داریم برای حضور قدرتمند در تیم ملی با تیم‌های درجه یک دنیا بازی کنیم زیرا در جام جهانی با بهترین‌های اروپا و آفریقا همگروه هستیم.