روز جهانی معلولان در کتابخانه‌های فراگیر کانون


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

بر اساس این محقق، بخشی از اعضای این مراکز را کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه تشکیل می‌دهند که در کنار هم‌سن و سالان خود از آموزش‌ها و امکانات کانون بهره می‌برند. این اعضا همچون قبل در کنار یکدیگر از کارگاه‌ها استفاده خواهند کرد.

بر همین اساس اجرای سرود از سوی اعضای مرکز ۲۰ و شعرخوانی و داستان‌خوانی از سوی اعضایی که نیازهای ویژه دارند بخشی از برنامه روز جهانی معلولان با عنوان «بر بال فرشتگان» خواهد بود که با حضور مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

تقدیر از این کودکان و نوجوانان که به دلیل فعالیت‌های ادبی هنری به عنوان اعضای برتر شناخته شده‌اند، بخشی از این برنامه خواهد بود.

قرار است برنامه «بر بال فرشتگان» با قصه‌گویی یکی از مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز همراه باشد.

گفتنی است برنامه‌ریزی مراسم از سوی هر پنج مرکز فراگیر استان تهران انجام شده است و مرکز فرهنگی هنری شماره ۲۰ واقع در میدان راه‌آهن، پارک راه‌آهن از ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز ۱۲ آذر میزبان این جشن خواهد بود.

در سال‌های اخیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با چاپ آثاری به خط بریل، راه‌اندازی مراکز فراگیر در کل کشور، استفاده از هنر کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در جشنواره‌های تئاتر و… تلاش کرده است به انعکاس توانمندی این افراد بپردازد و قدم‌هایی را در تسهیل مشکلات آنان بردارد.