روزنگاه ترندهای توییتری ایران و جهان/ شماره پنجم


امروز 19 فروردین مصادف با 8 آوریل ترندهای توییتری نشانگر این است که در 24 ساعت گذشته اکثریت مردمان کشورهای جهان درگیر فرهنگ و ایرانیان درگیر ورزش ،تاریخ و همچنان تلگرام هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری کتاب برتر، ضرب المثل ایرانی «آسمان همه‌جا یک رنگ است.» گویا این روزها بر آسمان جهان معنایش صدق می کند اما ایرانیان تافته جدابافته این آسمان شده اند! سند این گفته را می توان درشبکه‌های مجازی شاهد بود. در حال حاضر کافی است توییتر خود را باز کنید تا متوجه شوید چه تفاوت‌هایی میان آنچه جهانیان به آن فکر می‌کنند با آنچه ما درگیر آن هستیم، وجود دارد و این نشانگر این است که رنگ زندگی در دنیا کجاست و ما کجا!

امروز 19 فروردین ماه، در حالیکه ذهن سراسر جهانیان مشغول ترند #FeelPretty است، ایرانیان درگیر توییت در مورد قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس هستند.

یک کاربر توییتر به اسم Deasia Hood در خصوص هشتگ Feel Pretty توییت کرد:

«من احساس زیبایی دارم. شما هم باید این احساس را داشته باشید. هرکسی زیبایی درونی و خارجی دارد. فقط این را به یاد داشته باش.»

ترندهای دیگر توییتر جهانی به الویت شامل #Muenster, #NationalBeerDay, #ManchesterDerby است.

همچنین ترندهای برتر ایران شامل #پرسپولیس، #ایران، #هویدا و #تلگرام است.

لازم به ذکر است ۱۸ فروردین ۱۳۵۸؛ روزی که امیرعباس هویدا، نخست‌وزیر دوران پهلوی، در زمان تنفس دادگاه و پیش از صدور حکم، به ضرب سه گلوله بقتل رسید و پایانی تراژیک برای او رقم خورد.

و اما امروز 19 فروردین مصادف با 8  آوریل  سایه فرهنگ بر سرجهانیان است و سایه  ورزش و تاریخ و تلگرام  بر سر ما.