رشد ۲۵درصدی مسافران و ۷۴درصدی بازدیدکنندگان موزه های خراسان شمالی در نوروز ۹۷


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر که با اعلام آمار رشد ۲۵درصدی شمار مسافران نوروزی و ۷۴درصدی بازدیدکنندگان موزه های استان همراه بود، گفت:ستاد خدمات اجرایی سفر در نوروز امسال در قالب دستگاه های اجرایی متولی خدمات متفاوت و شایسته ای را به مسافران و گردشگران ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب برتر ؛ محمدحسین علی نیا در جلسه ستاد خدمات اجرایی سفر اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی متولی سعی کردند تا با همکاری و اقدامات مشترک ایام خوبی را برای مسافران نوروزی بالاخص گردشگران در این استان فراهم کنند به طوری که شاهد رضایتمندی مسافران در این ایام بودیم.

وی ضمن قدردانی از فعالیت های سال های گذشته و امسال و ایام اوج سفر، رضایت گردشگران در نوروز امسال را حاکی از انجام شایسته وظایف هریک از دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر دانست و گفت: لازم است تا تمامی دستگاه های عضو ستاد در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران، هماهنگ عمل کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این جلسه گفت:2700 ساعت کار فرهنگی در استان توسط دستگاه های اجرایی فرهنگی و 26 آیین نوروزگاه در ایام نوروز امسال انجام شد.

محمد سویدانلویی اظهار داشت:691 هزار و 260 خودرو از تاریخ 27 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه امسال وارد استان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: هم چنین 3 میلیون و 431 هزار مسافر وارد این استان شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد داشته و نیز 48 هزار نفر از موزه های استان بازدید داشته اند که شاهد رشد 74 درصدی هستیم و این افزایش آمار و ارقام نشان از مدیریت خوب و اجرای کتاب برترمه های جذاب و متفاوت است.

در ادامه این جلسه روسای هریک از کمیته های ستاد خدمات سفر به ارائه آمار و عملکرد حوزه خود در نوروز امسال پرداختند.