دیدار سید عباس صالحی با محمدباقر حجتی و حسین محجوبی


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴

 

 

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه دیدارهای نوروزی با اصحاب فرهنگ و هنر، با سید محمدباقر حجتی، قرآن‌پژوه پیشکسوت و حسین محجوبی، پیشکسوت هنر نقاشی دیدار کرد.

دیدار سید عباس صالحی با محمدباقر حجتی و حسین محجوبی

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در ادامه دیدارهای نوروزی خود با اصحاب فرهنگ و هنر، به دیدار دو تن از پیشکسوتان فرهنگ و هنر در حوزه‌های علوم قرآنی و هنرهای تجسمی رفت.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر روز گذشته ١٤ فروردین‌ماه با حضور در منزل سید محمدباقر حجتی، قرآن‌پژوه نامی و نسخه‌شناس پیشکسوت، ضمن ابراز همدردی با وی به خاطر درگذشت دخترش، برای این استاد علوم قرآنی و نسخ خطی آرزوی سلامتی و طول عمر کرد.
 
صالحی همچنین ماموریت پیگیری انتشار آثار به‌جا مانده از استاد حجتی را به معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرد.
 
در این دیدار محمدباقر حجتی به بیان خاطراتی از تالیف کتاب مجموعه فهرست موضوعی نسخه‌های خطی عربی کتابخانه‌های جمهوری اسلامی، حضور در الجزایر و سخنرانی در اوایل دهه ٦٠ و جستجوی کتاب «الرجال» در یمن پرداخت.
 
بازدید از گالری نقاشی حسین محجوبی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه دیدارهای نوروزی، به منزل حسین محجوبی، نقاش پیشکسوت معاصر رفت و از گالری این هنرمند بازدید کرد.
 
محجوبی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان خاطراتی از چگونگی طراحی معماری پارک ساعی، بر تلاش برای حفظ طبیعت و محیط زیست تاکید کرد.
 
وی همچنین از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه فعالیت‌های بنیاد دکتر مجتهدی درخواست مساعدت کرد.