دستگاه‌ها اجرایی کتاب برترمه‌های اشتغال سال 97 را به دبیرخانه اشتغال ارائه کنند/ فرمانداران در جلسات شورای اشتغال حاضر می‌شوند


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خواستار ارائه کتاب برترمه‌های اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی شد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید هرچه سریع‌تر کتاب برترمه اشتغال سال 97 را با تعریف ریز پروژه‌ها و میزان اشتغال‌زایی به دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب برتر در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در کارگروه تخصصی اشتغال اظهار کرد: انتظار داریم سازمان کتاب برترمه‌وبودجه نیز هرچه سریع‌تر مصوبات این کارگروه را به‌صورت کارشناسی ارزیابی کرده و به این شورا ارائه دهد.

وی، با تأکید بر بروز رسانی رسته‌ها در بحث اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی گفت: برحسب نیاز مناطق به‌روزرسانی رسته‌ها در این بخش‌ها باید موردتوجه دبیرخانه مربوطه قرار گیرد ازاین‌رو انتظار داریم مکاتبات موردنیاز هرچه سریع‌تر انجام و نسبت به ارائه درخواست تغییر رسته‌ها اقدامات لازم انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، از ثبت‌نام 1797 طرح در سامانه کارا خبر داد و گفت: از این تعداد طرح 677 مورد بعد از ارزیابی کمیته فنی به بانک‌ها معرفی‌شده است.

جهانگیری، از تصویب 80 طرح در بخش تسهیلات روستایی مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد و افزود: انتظار داریم دبیرخانه‌ها بیش از گذشته بر فرایند بعد از تصویب و پیگیری امور متمرکز شوند تا شاهد افزایش جذب تسهیلات در استان باشیم.

وی خواستار حضور فرمانداران در جلسات کارگروه تخصصی اشتغال شد و گفت: به‌منظور آشنایی بیشتر فرمانداران با فرایند عملکرد این شورا و طرح مباحث موردی شهرستان‌ها در هر یک از جلسات یکی از فرمانداران در این شورا حضور می‌یابد.