داستان‌هاي عجيب و غريب يك طنزنويس در نمايشگاه كتاب


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

انتشار اولین مجموعه داستان یک روزنامه‌نگار

 

تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵

 

 

مجموعه داستان«قصه‌های بی‌وقتی» به قلم حسن غلامعلی‌فرد به زودی از سوی نشر نیماژ منتشر می‌شود.

داستان‌هاي عجيب و غريب يك طنزنويس در نمايشگاه كتاب

 

حسن غلامعلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، از انتشار مجموعه داستان جدید خود خبر داد و گفت: مجموعه داستان «قصه‌های بی‌وقتی» اولین مجموعه داستان از من است که چاپ و منتشر می‌شود. پیش از این دو مجموعه دیگر نوشته‌ام که منتشرشان نکرده‌ام. این مجموعه مشتمل بر 79 قصه است با درون‌مایه‌هایی مانند مرگ،‌ گم شدگی،‌ غم و …

این روزنامه‌نگار درباره شخصیت‌های مجموعه داستانش توضیح داد: شخصیت‌های این کتاب به دنبال چیزهایی مانند آرامش هستند  یا اینکه چیزهایی را از دست داده‌اند. تم داستان‌ها بیشتر سوررئال است و می‌توان گفت که اغلب آن‌ها طنز سیاه دارند. از تجربه‌های شخصی‌ام هم در پرداخت این قصه‌ها استفاده کرده‌ام.

وی افزود: این مجموعه حدود 250 صفحه دارد و حجم قصه‌های آن از کوتاه تا بلند متغیر است. داستان‌های این کتاب را در یک بازه زمانی یک تا دوساله نوشته‌ام. «سه دخترون»، «قصه مرد آرزوها»، «سه نوازنده»، «نانوای معابد»، «قصه مریم»،‌« قصه پریچهر» و… برخی از قصه‌های موجود در این مجموعه هستند.

این نویسنده درباره سابقه فعالیت‌های ادبی خود عنوان کرد: 15 سال سابقه کار در مطبوعات را دارم و در روزنامه‌هایی مانند فرهنگ آشتی،‌ بهار و قانون قلم زده‌ام. در حال حاضر در صفحه بی قانون و مجله خط‌خطی قلم می‌زنم.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: « نام  کاغذ جادویی را پسرک روی آن تکه گذاشته بود، پهلوان معرکه‌گیر نامی طولانی‌تر و البته گیراتر برای آن انتخاب کرده بود: کاغذی که نشان می‌داد چه کسی دین و ایمان دارد و بهشتی است و چه کسی مسخر شیطان گشته و دلش سنگ است و جهنمی»

  گفتنی است؛ مجموعه داستان «قصه‌های بی‌وقتی» به قلم حسن غلامعلی‌فرد  از سوي نشر نیماژ منتشر شده است و همزمان با نمايشگاه كتاب روانه بازار مي‌شود.