حضور هیات تحقیقاتی‌ـتجاری ایران در نمایشگاه و همایش چاپ دبی


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰

 

 

هیات تحقیقاتی ـ‌تجاری چاپخانه‌داران ایران میهمان ویژه همایش و نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی خواهد بود، این همایش ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه در دبی برگزار می‌شود.

حضور هیات تحقیقاتی‌ـتجاری ایران در نمایشگاه و همایش چاپ دبی

 

بابک عابدین؛ رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)، عنوان کرد: در اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ بر این باور هستیم که آموزش حین خدمت بنیان اصلی صادرات پایدار است و به همین دلل برنامه ویژه‌ای برای همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی و خارجی در نظر گرفته است.  

وی افزود: در این زمینه یکی از برنامه‌های اتحادیه حضور در مناسبت‌ها و نمایشگاه‌های بین‌الملل آموزشی و تشویق و ترغیب فعالان حوزه چاپ به حضور در آن و برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از این همایش‌ها است.  

 

عابدین با اشاره به برنامه هفته آینده اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ توضیح داد: در این زمینه حضور فعالان حوزه چاپ در همایش و نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی یکی از این برنامه‌ها است که در هفته آینده برگزار می‌شود و بار آموزشی بسیار ویژه‌ای برای چاپخانه‌داران به همراه دارد.  

 

وی ادامه داد: نخستین روز این رویداد به موضوع  گرایش کلی صنعت چاپ  اختصاص دارد و در آن «استوارت جانستون» مشاوره  ارشد اروپا، خاورمیانه و آسیا گروه اسمیترس پایرا درباره روندهای مکرواکونومیک در خاورمیانه و در سراسر جهان، پیش‌بینی‌های بازار، درک و پیش‌بینی روند و 

کاوش‌های رشد در منطقه  سخنرانی خواهد کرد.  

 

عابدین با اشاره به برگزاری میزگرد مدیران چاپ در ادامه این برنامه نیز توضیح داد: این میزگرد به معرفی ابتکارات جهت توسعه کسب و کار و فن‌آوری‌های جدید در مسیر رقابتی باقی ماندن، فن‌آوري‌هاي نوين برای مدرنيزه كردن چاپخانه و سرمایه‌گذاری با هدف تکامل فن‌آوری‌هاي آینده اختصاص دارد و «اندی توماس» مدیر استراتژیک نمایشگاه گلف پرینت پک اجرای آن را بر عهده خواهد داشت.  

 

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره نشست «فن‌آوری‌های جدید و برنامه‌های کاربردی» این همایش نیز گفت: نگاهی به تکامل تکنولوژی و انقلاب در بخش پیش از چاپ افست، پژوهش فن‌آوری‌های نهفته در فرایند تولید پایه‌های بدون نیاز به پروسسور و توجه به محدودیت‌ها و نوآوری های اخیر  نیز توسط «آدریان شاتلورث» مدیرجهانی محصولات کداک ارایه می‌شود.  

 

عابدین با اشاره به دیگر برنامه‌های این همایش ـ نمایشگاه عنوان کرد: برگزاری همایش  سیستم مدیریت اطلاعت و اتوماسیون گردش کار برای عملیات بدون توقف و سودآور، برنامه ریزی کارآمد تولید، بهبود عملکرد و افزایش سودآوری ، تبدیل کسب و کار چاپ با سرمایه‌گذاری در فناوری دیجیتال،  تامین افزایش تقاضا برای تولید محصولات شخصی و سفارشی و کاهش هزینه های تولید همزمان با بهبود کیفیت چاپ  و پس از چاپ، سنتی یا دیجیتال – كدام بهترین راه حل برای کسب و کار شما است؟  از دیگر برنامه‌های این رویداد به شمار می‌آید.  

 

وی درباره حضور غرفه‌گذاران معتبر حوزه چاپ در این نمایشگاه نیز یادآور شد: شرکت‌های هایدلبرگ،  دورست، کونیکا مینولتا، نیلپیتر، زیراکس، اپسن، مکس اسپشیالتی فیلم، آنوپ پلاستیک و .. از جمله غرفه‌گذاران همایش نمایشگاه هستند. 

 

به گفته عابدین در صورتی که چاپخانه‌داران برای حضور در این همایش ـ نمایشگاه آمادگی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به اتحادیه صادرکنندگان از تخفیف ثبت‌نام بهره‌مند شوند زیرا همزمان با این همایش زمینه‌ای برای فعالیت‌های تجاری برای چاپخانه‌داران وجود دارد.