حضور نشر چشمه با بیش از چهل کتابِ تازه در نمایشگاه کتاب


برای دریافت جدیدترین خبرها در زمینه کتاب و ناشران تلگرام کتاب برتر را دنبال کنید.
برترین سایت کتاب درایران

 

از «طریقِ بسمل‌شدن» دولت‌آبادی تا «موش و گربه‌» حسین‌پور

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸

 

 

نشر چشمه در محققی خبر از انتشار تازه‌های این نشر در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داده است.

حضور نشر چشمه با بیش از چهل کتابِ تازه در نمایشگاه کتاب

 

به محقق خبرگزاری کتاب ایران (کتاب برتر)،‌ نشر چشمه در سی‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب تهران حضوری پر کتاب دارد. نشر چشمه در بخش‌هایی مانند ادبیات داستانی، شعر، سینما، هنر، فلسفه و تاریخ بیش از چهل عنوان کتاب جدید و صدها اثر تجدیدچاپ ارائه می‌کند.

این نشر از نمایشگاه قبل تا این نمایشگاه بیش از صد و هفتاد عنوان کتاب منتشر کرد. در بخش ادبیات ایران بی‌تردید مهم‌ترین کتاب چشمه رمان «طریق بِسمِل‌شدن» از محمود دولت‌آبادی است که در تیراژ سی‌هزار نسخه منتشر شده است. احمد پوری نیز رمان عاشقانه‌ «فقط ده ساعت» را که سومین اثر داستانی‌اش محسوب می‌شود خواهد داشت.

همچنین کیهان خانجانی با رمان «بندِ محکومین» در نمایشگاه حضور خواهد داشت. نشر چشمه قبل از نمایشگاه کتاب‌هایی چون «قلب نارنجی فرشته» از مرتضی برزگر، «بهار برایم کاموا بیاور» از مریم حسینیان و … را نیز منتشر کرده بود که در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

در بخش ادبیات جهان چشمه با کتاب‌های تازه فراوانی حضور دارد. رمان «بی‌نهایت بلند و به‌غایت نزدیک» از جاناتان سفران فوئر با ترجمه‌ لیلا نصیری‌ها، «تیرانداز درازکش» یک نوآر مشهور از ژان‌پاتریک مانشت، «آخرین قارون» از اسکات فیتزجرالد، «تهوع» با ترجمه‌ جدید حسین سلیمانی‌نژاد که سال پیش «سنِ عقل» را از این نویسنده برگردانده بود. «مغازه‌ی خودکشی» از ژان تولی، «آفتاب‌پرست‌ها» از  آگوآلوسا داکونیا با ترجمه مهدی غبرایی و رمانِ «فانوسی میان اقیانوس‌ها» با ترجمه‌ هرمز عبداللهی و… فقط بخشی از آثار این حوزه‌ کاری نشر چشمه در نمایشگاه امسال محسوب می‌شوند.

در بخش شعر نیز آثاری از سابیر هاکا و احمدرضا احمدی از جمله کتاب‌های چشمه است. در بخشِ ناداستان نیز دو کتاب جدیدتر «قطارباز» نوشته احسان نوروزی و «شکر چگونه جهان را تغییر داد» از جمله آثار این انتشارات به شما می‌روند.

در عین‌حال باید به کتاب‌هایی مانند جلد هفتم تاریخ فلسفه‌ راتلج یا «کالیبان و ساحره» و همچنین «نظریه‌ی فمینیسم» نیز اشاره کرد که در بخشِ اندشیه‌ این انتشارات منتشر می‌شوند. ترجمه تازه‌ عادل فردوسی‌پور و همکاران‌اش از رالف دویلی نیز با اخذ کپی‌رایت و نامِ «هنر خوب زندگی‌کردن» در نمایشگاه حاضر خواهد بود. اما یکی دیگر از کتاب‌های مهمِ چشمه در نمایشگاه آخرین اثر بزرگمهر حسین‌پور است؛ «موش و گربه» تصویرسازی و نوشته‌ این کاریکاتوریست برجسته با نگاهِ مستقیم به موش و گربه‌ عبید زاکانی نوشته شده است.همچنین ترجمه‌ آخر پیمان خاکسار یعنی «پروژه‌ی خونین او» نیز از کتاب‌های مهم چشمه در نمایشگاه کتاب است.

در آخر باید گفت که مجموعه‌ آثار محمود استادمحمد نیز به شکل کامل در نمایشگاه امسال از سوی این نشر عرضه خواهد شد.