جنگل کوهستانی بنه آباد، جنگلی کمتر دیده شده و ناشناخته


جنگل بنه آباد که در دهستان گوغر از توابع شهرستان بافت واقع شده، جنگلی است پوشیده از درخت های بنه، بادام‌های کوهی، ارچن و… .

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر از کرمان؛ در سی و هشت کیلومتری شهرستان بافت از سمت سیرجان چنان مکان بکر، قشنگ و خوش آب و هوایی است که هربیننده‌ای را می تواند، متحیر کند و او را به وجد آورد. جنگل بنه آباد که در دهستان گوغر از توابع شهرستان بافت واقع شده، جنگلی است پوشیده از درخت های بنه، بادام‌های کوهی، ارچن و…  .

امسال به دلیل خشکسالی درخت های بنه این جنگل، ثمر آن چنانی نداده بودند اما آن سرسبزی هرساله را تقریبا می توان گفت که دارند. خشکسالی به شدت این جنگل زیبا و طبیعی را که در دل کوهستان‌های گوغر واقع شده و مناظر فوق العاده قشنگی را خلق کرده، تهدید می‌کند.

بنابه گفته مردم محلی سال‌های پیش تر که کبک ها به دلیل شکار بی رویه در معرض خطر انقراض در گوغر قرار نگرفته بودند، در این جنگل بسیار دیده می شده‌اند و از بنه‌های درختان این جنگل تغذیه می‌کرده اند. اما جنگل بنه آباد همچنان زیستگاه پرندگانی چون گنیار است و در این منطقه این پرنده هنوز زیاد رویت می‌شود. ازسوی دیگر هرچند دقیقه یکبار نغمه خوش بلبل‌ها که در تنه درختان تنومند بنه لانه دارند، به گوش می رسد و آرامش حاکم در جنگل را چند برابر می کند.

اما موضوع مهمی که در بنه آباد باید توسط گردشگران و مردمی که برای تفریح به دامان آن می آیند، باید رعایت شود؛ نظافت این جنگل است و از ریختن آشغال در این منطقه پرهیز شود.