جشنواره گل و گیاه در روستای کشاء علیا، واقع در حریم منطقه22، برگزار می‌شود


نوذرپور گفت: جشنواره گل و گیاه در روستای کشاء علیا، واقع در حریم منطقه22، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر تهران ؛ علی نوذرپور شهردار منطقه22 گفت: جشنواره گل و گیاه از 15تا 16 آذر ماه در روستای کشاء علیا، واقع در حریم منطقه22، برگزار می شود.

نوذرپور با بیان اینکه در این جشنواره بالای هزار رقم گل به نمایش گذاشته می شود، اظهار داشت: جشنواره گل و گیاه با هدف گسترش تولیدات بومی روستا، حمایت از محیط زیست و معرفی مسیری های گردشگری برگزار می شود.

وی در ادامه، دیگر اهداف این جشنواره را تقویت روابط بین اسنانها، تقویت رابطه شهر و روستا دانست و افزود: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی زمینه‌ساز همبستگی و توسعه گردشگری در روستاهای حریم تهران است.

شهردار منطقه22 با بیان اینکه، ایران از نظر منابع ژنتیکی در زمره 6 کشور اول دنیا است و به لحاظ منابع ژنتیکی گل و گیاه نیز در زمره کشورهای برتر است، افزود: برگزاری این جشنواره ها و نمایشگاه های تخصصی راهبردی موثر برای معرفی و تجاری سازی ارقام جدید گل و گیاه برای توسعه صادرات گل کشوراست.

گفتنی است افتتاحیه این جشنواره در روز پنج شنبه مورخ 15 آذرماه، ساعت 10 الی 12 با حضور فرماندار تهران، بخش دار سولقان، چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری برگزار می شود.