تمام پروژه های ورزشی تا پایان دولت دوازدهم ساماندهی می شود


وزیر ورزش و جوانان در حاشیه سفر خود به استان اصفهان و بازدید از استخر شهرستان اردستان گفت: با شروع هفته دولت هر هفته یک پروژه ورزشی افتتاح می کنیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب برتر-اصفهان، مسعود سلطانی فر ظهر امروز در بخشی از سفر یک روزه خود به استان اصفهان، به شهرستان اردستان رفت و از پروژه های عمرانی ورزشی این شهر بازدید کرد. 

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از استخر شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز بازدید خوبی از پروژه های ورزشی چندین شهر استان اصفهان داشتیم که بعضی از آنها در حال ساخت و بعضی دیگر در مرحله بهره برداری است. پروژه های نیمه تمام عمرانی از هفت یا هشت سال قبل آغاز شده اما طی سال گذشته و امسال پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در تلاش هستیم با استفاده از منابع ملی و استانی و اراده و عزمی که بین مسئولان و مردم این استان وجود دارد اکثر پروژه های ناتمام این منطقه را تا پایان امسال یا سال 98 به اتمام برسانیم.

سلطانی فر سرانه ورزشی شهرستان های نطنز و اردستان را مطلوب توصیف کرد و گفت: مشکلات اصلی در بخش نگهداری و تعمیرات اماکن ورزشی است که باید فکر اساسی در مورد آن انجام شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در دهه فجر امسال بنا داریم بسیاری از پروژه های ورزشی را که بعضی از آنها حتی از حدود 15 سال پیش ناتمام مانده را به بهره برداری برسانیم و بسیاری دیگر را هم تا پایان کار دولت دوازدهم به سرانجام برسد و از بلاتکلیفی رها شود.

سلطانی فر ادامه داد: خوشبختانه کتاب برترمه ریزی کردیم که بسیاری از این پروژه ها از جمله دو استادیوم 15000 نفری در زنجان و ارومیه، دو پیست دوچرخه سواری در کرمان و رشت، یک سالن سرپوشیده دو و میدانی در اردبیل و تعدادی استادیوم 5 هزار نفره را در مناطق مختلف کشور را به نتیجه برسانیم. کتاب برترمه ما براین است تا از هفته دولت امسال هر هفته یک پروژه ورزشی را به بهره برداری برسانیم تا در جهت گسترش ورزش همگانی و قهرمانی مورد استفاده عموم مردم و ورزشکاران قرار گیرد.

وی افزود: کتاب برترمه ریزی ما به شکلی است که تا پایان دولت دوازدهم 10 استادیوم 5 هزار نفره فوتبال، 3 پیست دوچرخه سواری، 3 سالن سرپوشیده دو و میدانی و باقی استادیوم های 15 هزار نفره را تکمیل و به بهره برداری برسانیم. با مدیریتی که در منابع داشتیم و نظارتی که تمام تیم های اجرایی در وزارت ورزش و ادارات کل استان ها دارند بتوانیم به روند خاتمه و بهره برداری این پروژه ها سرعت دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سال پر رویداد ورزش ایران ادامه داد: ابتدا با دلاوری های بازیکنان و پشتیبانی خوبی که انجام دادیم جام جهانی فوتبال را با نتیجه تاریخی و آبرومند به پایان بردیم. در دهه آخر مرداد و دهه اول شهریور بازی های آسیایی جاکارتا را پیش رو داریم، بعد از آن مهر ماه المپیک جوانان و تقریبا در اواخر سال سال هم مسابقات جام ملت های آسیا در انتظار مااست که امیدواریم با تدارک و کتاب برترمه ریزی بعد از 40 سال آقایی خود را در فوتبال آسیا اثبات کنیم هرچند در رنکینگ فیفا مدت ها است آقای آسیا هستیم.

 سلطانی فر با اشاره به فعالیت سمن ها در کشور گفت: در سال 91 که سازمان های مردم نهاد کار خود را رسما شروع کردند تعداد آنها کمتر از 100 عدد بود اما الان به مرز 2000 عدد رسیده است. به لحاظ کیفی هم در زمینه توانمندسازی سمن ها و حضورشان در جامعه برای کمک به دولت کار می کنیم تا سال به سال شاهد توسعه کمی و کیفی سمن ها باشیم.